Téma: Minuty TI

1208

Záznam debaty: Třicetník na kříž a padíka, když vyhrajem

Na konci června jsme se sešli v Kině Pilotů a debatovali o korupci ve sportu. V panelu zasedli Robert Záruba (ČT), Zdeněk Zikmund (ČSLH), Jan Boháč (ČUS) a Petr Leyer (TI), debatu moderoval Jindřich Šídlo (Economia).

0908

Minuty TI: Třicetník na kříž a padíka, když vyhrajem

Přinášíme Vám krátký sestřih a první ochutnávku z naší červnové debaty v Kině Pilotů. A jaké bylo téma? Korupce ve sportu! Mezi hosty byli Robert Záruba (ČT), Zdeněk Zikmund (ČSLH), Jan Boháč (ČUS) a Petr Leyer (TI), moderace se ujal Jindřich Šídlo (Economia).

1605

Minuty TI: David Ondráčka – Financování TI

Jak je financována TI? Kdo stojí za naší prací? Můžete nějak přispět k rozplétání korupčních kauz i Vy?

1904

Minuty TI: Radim Bureš – Evropské fondy

V ČR se rozjíždí nové programové období čerpání evropských fondů. Jsou připraveny miliardy na užitečné projekty, ale musíme počítat i s případy zneužití těchto prostředků na nekalé účely. Již v minulosti došlo k celé řadě korupčních skandálů.

1204

Minuty TI: Radim Bureš – Projekty TI v zahraničí

TI pomáhá i v mezinárodním měřítku. Podporujeme státy, které se transformují z nedemokratických forem vlády k liberální demokracii. Naše projekty představují odkaz Václava Havla v české zahraniční politice.

3103

Minuty TI: David Ondráčka – Státní zastupitelství

S cílem dosáhnout transparentního a odpovědného výkonu spravedlnosti se problematice justice věnujeme již od roku 2007. Naše aktivity směřují k tomu, aby byla justice průhlednější, méně závislá na politické moci a tím i akceschopnější v řešení případů závažné korupce a organizovaného zločinu.

2303

Minuty TI: David Ondráčka – Korupce a sport

Sport je celosvětovým fenoménem, do kterého jsou zapojeny miliardy lidí, a jehož roční tržby činí více než 145 miliard amerických dolarů. Transparentnímu financování sportu se věnuje také TI.

2502

Minuty TI: David Ondráčka – Nezávislost TI

Jak si TI udržuje svoji nezávislost? Co děláme pro to, abychom byli objektivní? Jaký je náš pohled na fungování hnutí ANO, Andreje Babiše a dalších politiků s významným vlivem?

0211

Minuty TI: Tereza Zběžková – Rok místních referend

Kdy a proč uspořádat místní referendum? Jak se vypořádat se všemi překážkami? A jak dopadlo 47 loňských referend?

1610

Minuty TI: David Kotora – Whistleblowing

V Transparency International jsme v září tohoto roku spustili osvětovou kampaň www.zapiskej.cz zaměřenou na whistleblowing.

0307

Minuty TI: Radim Bureš – Lobbing

Transparency International Vám přináší nové Minuty TI. Jaký zvuk má lobbing v české společnosti? Jak by měla vypadat regulace lobbingu?

2004

Minuty TI: videorozhovor s Radimem Burešem ke kauze Rath

Rozhovor s programovým ředitelem TI Radimem Burešem o kauze Davida Ratha a trestům pro manžele Kottovi.