Stošestka je nový podcast Transparency International. Pravidelné informace nejen ze světa korupce

Vydáno 08. 04. 2021

Transparency International (TI) spouští nový podcast pod názvem Stošestka. Každý druhý čtvrtek poskytne Stošestka unikátní a konstruktivní vhled nejen do korupční problematiky v Česku, ale i v zahraničí. Už dnes si můžete poslechnout úvodní epizodu, která podcast představuje. Na první rozhovor se pak můžete těšit 15. dubna. Stošestku máte možnost odebírat na vybraných podcastových platformách.

Stošestka, nový podcast TI | zdroj: ateliér Klimsz

V rámci Stošestky detailně přiblížíme pestrou paletu témat, které TI řeší. Řeč bude např. o klíčových kauzách, protikorupční legislativě a nevynecháme ani poslední trendy na poli korupce u nás a ve světě. Hosty vysílání budou jak odborníci z TI, tak i osobnosti z akademické sféry nebo veřejného dění.

„Stošestkou chceme zaostřit na důležitá protikorupční témata a poskytnout jim kontext, který občas ve veřejné debatě chybí. Podcast je také ideální formou, jak široké veřejnosti detailněji představit naši činnost a pohovořit s hosty, kteří jsou odborníky na slovo vzatí,“ komentuje spuštění vedoucí komunikace TI David Kotora.

„Věříme, že si Stošestka najde své pevné místo mezi vašimi oblíbenými podcasty a že se s námi jednou za dva týdny ponoříte do hlubin protikorupční problematiky,“ dodává.

Stošestka je právo na informace pro občany a širokou veřejnost. Názvem volně odkazujeme na zákon číslo 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.

Stošestka, nový podcast TI | zdroj: Spotify

Na podcast se můžete těšit na vašich oblíbených online platformách (Apple, Google). Už nyní je dostupný na Spotify. Těšíme se na slyšenou!

Kdo za Stošestkou stojí?

Stošestkou provází moderátorka Martina Foldynová, která je zároveň externí redaktorkou a moderátorkou proudového vysílání Radia Wave. Hudbu pro podcast složil Matyáš Řezníček, člen Činohry Národního divadla, který se věnuje také hudební tvorbě v rámci řady kulturních projektů.

Natáčení a postprodukci zaštiťuje Jan Volejníček a Pavel Klůs ze studia Karlín on air. Vizuální identitu Stošestce vdechla designérka Barbora Klimsz z karlínského kreativního ateliéru Klimsz. A v Transparency International, která za podcastem stojí, se o hladký chod stará tým komunikace ve složení David Kotora, Lucia Vilimovská a Františka Rohlíčková.

Poděkování za podporu

Podcast Stošestka vzniká díky finanční podpoře Ministerstva spravedlnosti ČR a Velvyslanectví USA v České republice. Děkujeme!

Tento díl podcastu Stošestka je licencován pod licencí Creative Commons BY-SA 4.0. Licenční podmínky jsou k dispozici na této webové adrese.


Projekty a kauzy:

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Související zprávy

Bojujte proti korupci s námi.