Stošestka: Jak se má Slovensko pod vládou Roberta Fica?

Vydáno 29. 02. 2024

V novém díle podcastu Stošestka zavítáme k sousedům na Slovensko. Vrátíme se o pár let zpět, kdy Zuzana Hlávková vyšla na veřejnost s informacemi o manipulacích s rozpočty na Ministerstvu zahraničních věcí SR. S kauzou asistovala slovenská kancelář Transparency International (TI SK). Jaké propojení mají devět let staré události s aktuální situací? A jaké je Slovensko pod vládou Roberta Fica (SMER)? Poslouchejte novou Stošestku.

Zuzana Hlávková, whistleblowerka a Ján Ivančík, seniorní právník a výkonný ředitel TI SK | zdroj: TI, fotografie: Pavel Klůs, grafika: ateliér Klimsz 

Jaké je v pětadvaceti čerstvě po škole zjistit, že se ve vašem zaměstnání neděje všechno podle pravidel? Zuzana Hlávková v podcastu hovoří o tom, jak se rozhodovala, zda nahlásí korupční dění na slovenském Ministerstvu zahraničí i o tom, co to znamenalo pro ni a její hodnoty. Má cenu se vracet ke kauze staré devět let? 

Do podcastu přijali pozvání Zuzana Hlávková, whistleblowerka a Ján Ivančík, seniorní právník a výkonný ředitel TI SK. Řeč byla nejen o korupční kauze, která v minulosti zásadně rezonovala Slovenskem, ale především o jejím vztahu k tamnímu aktuálnímu dění. Jak se žije za vlády Roberta Fica? Více v novém díle Stošestky, natáčeli jsme 20. února 2024. Moderuje Martina Foldynová.

Stošestku najdete na všech vašich oblíbených online platformách: Apple PodcastsSpotifyAnchorGoogle Podcasts,Breaker, Pocket Casts či Radio Public. Další díly si můžete pustit také u nás na webu. 

Poděkování za podporu

Tento díl podcastu Stošestka vznikl díky finanční podpoře Ministerstva spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu Prevence korupčního jednání II. Děkujeme! 

Podcast Stošestka je licencován pod licencí Creative Commons BY-SA 4.0. Licenční podmínky jsou k dispozici na této webové adrese. 


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Související zprávy

Bojujte proti korupci s námi.