Státní služba na vzdálenost 4.500 km

Vydáno 30. 01. 2015

V rámci projektu „Sharing of Czech Experience: Human Resources Management in the Public Service (Kyrgyzstan)“ navštívila poslední lednový týden Prahu delegace vysokých státních úředníků z Kyrgyzstánu.

Delegace vysokých státních úředníků z Kyrgyzstánu

Delegace vysokých státních úředníků z Kyrgyzstánu | zdroj: TI

Přijeli sem získat a vyměnit si zkušenosti s fungováním státní a veřejné správy. Je to možná překvapivé, ale Kyrgyzstán přijal zákon o státní službě již v roce 2004. Zahrnuje sice více kategorií pracovníků, ale jeho principy jsou shodné s naším zákonem. To vytvořilo široký prostor pro výměnu zkušeností.

Pro účastníky studijního pobytu jsme připravili bohatý program, který zahrnoval nejen seznámení s novým zákonem o státní službě, ale i jednotlivé problematiky jako odměňování, motivace, hodnocení, vzdělávání, ale i ochranu osobních údajů, vyrovnávání příležitostí, boj proti korupci a práci odborové organizace. Studijní pobyt dal prostor i pro setkání Kyrgyzské delegace s vysokými  představiteli některých resortů, např. MMR, MZV či Úřadu vlády. Poslední část pak byla na základě požadavku účastníků věnována problematice kariérního řádu a vzdělávání diplomatů, kde zaujala přednáška ředitelky Diplomatické akademie MZV. Nezapomněli jsme ani na prohlídku Prahy a poznání české kuchyně.

Účastníci měli skutečný zájem o získání informací, diskuse pokračovaly i po skončení pracovní části programu. Velmi vysoko také ocenili profesionalitu a vstřícnost českých odborníků a vyjádřili potřebu pokračovat ve spolupráci i v dalších otázkách jako je např. střet zájmů či veřejné zakázky.

Projekt byl realizován s finanční podporou UNDP Trust Fund.

UNDP


Štítky: Spolupráce se zahraničím

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.