Uzávěrka soutěže 4ETIKA se blíží!

Vydáno 14. 01. 2013

Společnost Skanska a Transparency International společně vyhlašují soutěž, v rámci které se mohou občané České republiky pokusit vrátit principy etiky a slušného chování do běžného života. Vítěz obdrží na realizaci svého projektu částku až 200 tisíc korun. Lidé mohou své projekty přihlašovat do 18. ledna.

4ETIKA_Skanska_TI

4ETIKA | zdroj: Skanska

„Český byznys potřebuje fungovat ve skutečně transparentním prostředí. Nebudeme před současným stavem zavírat oči a jsme přesvědčeni, že s dnešní situací nejsou spokojeni ani občané České republiky.  Proto jim chceme dát šanci něco změnit. Rádi bychom i prostřednictvím jejich nápadů nastartovali změnu k lepšímu,“ říká Dan Ťok, generální ředitel společnosti Skanska.

Účelem projektu 4ETIKA je napomoci vyšší transparentnosti a tomu, aby se omezila korupce a zlepšilo se společenské a podnikatelské kli­ma v naší zemi. Jakýkoli občan České republiky či skupina občanů může vypracovat projekt, který by pomo­hl zlepšit situaci v České republice v oblasti podnikatelské etiky.

 „Nápad uspořádat soutěž 4ETIKA byl ovlivněn především současným stavem české společnosti, kde se den co den setkáváme s korupčními kauzami a neetickým jednáním, jak v oblasti pod­nikání, tak
v oblasti běžného života. To potvrzuje i index vnímání korupce 2011 každoročně sledovaný organizací Trans­parency International – Česká republika, o.p.s. Z této studie vyplývá, že se Česká republika v roce 2011 umístila na 57. až 59. místě světového žebříčku, a patří tak k zemím, ve kterých se situace dokonce zhoršila,“ říká David Ondráčka, ředitel Transparency International Česká republika.

Detailní podmínky pro přihlášení projektů najdete na www.skanska.cz/4ETIKA. Lidé mohou své projekty přihlašovat do 18. ledna. Na konci února pak Skanska a Transparency International představí vítěze, který by měl s pomocí získaných finančních prostředků realizovat svůj projekt do ledna 2014.

Tento projekt plně zapadá do strategie Skanska v oblasti etického podnikání a snahy současný stav změnit. Aktivní podíl společnosti na zlepšování prestiže oboru a přísná a jasná kritéria v oblasti etiky
se nedávno stala i jedním z důvodu pro získání prestižního ocenění TOP Odpovědná velká firma 2012.

„Vítáme veřejnou angažovanost firmy Skanska v oblasti zlepšování společenského prostředí. Doufáme, že Skanska bude příkladem pro další firmy, které cítí svůj díl odpovědnosti za současný stav. Budeme poskytovat odborné konzultace realizátorům vítězného projektu tak, aby projekt měl co největší dopad,“ doplňuje David Ondráčka.

O Skanska:
V průběhu 125 let se Skanska stala jednou z předních světových stavebních společností se zaměřením na stavební činnost, zejména dopravní, občanské, bytové, inženýrské a průmyslové stavby, dále development a facility management. Skupina Skanska aktuálně zaměstnává 52.000 zaměstnanců. Působí na vybraných trzích v Evropě (např. Švédsko, Norsko, Finsko a Estonsko, Polsko, Česká republika a Slovensko), Spojených státech a Latinské Americe. V čele skupiny stojí Skanska AB se sídlem ve Stockholmu. Její akcie se obchodují na Stockholmské burze.

 

O Transparency International:
Transparency International – Česká republika (TIC) je nevládní neziskovou organizací, jejímž posláním je mapovat stav korupce v ČR a svou činností aktivně přispívat k jejímu omezování. TIC se zaměřuje především na prosazování systémových změn v oblasti veřejné správy a legislativy, ale také v soukromém sektoru. Kromě projektů, které se dlouhodobě věnují konkrétním oblastem (například problematice veřejných zakázek, střetu zájmů či nakládání s veřejnými prostředky) poskytuje TIC také právní a vzdělávací služby.

Ke stažení:

Zadání projektu 4ETIKA

Soutěž 4ETIKA pomůže dostat etiku zpět do běžného života (tisková zpráva)


Projekty a kauzy: 4ETIKA

Štítky: 4Etika

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.