Šebrov-Kateřina – únor 2010

Vydáno 03. 11. 2011

Na TIC se obrátili zástupci občanského sdružení Šebrov-Kateřina s žádostí o právní stanovisko k chystanému referendu o změně územního plánu a k dalším okolnostem výstavby sluneční elektrárny, kterou v katastrálním území obce plánuje soukromý investor. TIC doporučila změnit nevhodně formulovanou referendovou otázku a s ohledem na aktuálnost problému navrhla zástupcům občanského sdružení i vedení obce konání veřejné debaty. Obě strany tuto možnost přivítaly.

Veřejné debaty se zúčastnilo více než 70 občanů, členové zastupitelstva, starosta obce i zástupce investora. Předmětem diskuze bylo zejména samotné místní referendum a referendová otázka a správný postup při organizaci a vyhlášení referenda. Jelikož investor zároveň přislíbil obci jako „satisfakci“ za změnu územního plánu v jeho prospěch částku 20 mil. Kč, diskutovali zastupitelé obce s právníky TIC i o vhodné formě tohoto závazku ze strany investora.

Na základě návrhů TIC změnilo zastupitelstvo obce znění referendové otázky. TIC dále poskytla obci právní analýzu prohlášení investora, které dle názoru TIC obec dostatečně nechrání.

Stanovisko k referendu naleznete zde a k prohlášení zde.


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Související zprávy

Bojujte proti korupci s námi.