Rekonstrukce gymnázia v Čelákovicích

Vydáno 10. 09. 2018

TI podala na jaře tohoto roku trestní oznámení, které popisuje možná selhání města Čelákovice a jeho představitelů při rekonstrukci prostor tamního gymnázia.

Zásah u čelákovického gymnázia | zdroj: Blesk.cz / Jan Doležal

V průběhu roku 2017 probíhala v čelákovickém gymnáziu kromě jiných stavebních prací též oprava sádrokartonových podhledů v hodnotě přes 7 mil. korun. Dle projektové dokumentace měla být rekonstruována určitá přesně stanovená plocha, k čemuž s největší pravděpodobností nedošlo. To potvrzuje mimo jiné i pozdější zakázka zadaná městem na totožné plnění.

Stejně tak existuje důvodné podezření, že byly použity jiné (levnější) materiály, než předpokládá projektová dokumentace. Toto vše pak nebylo náležitě zohledněno v konečné ceně zaplacené městem, přestože představitelé města byli na možný vznik škody ve výši až 756 tis. korun opakovaně upozorňováni.

Po důkladné věcné i právní analýze dospěla TI k názoru, že popsané skutečnosti nasvědčují tomu, že mohlo dojít ke spáchání trestného činu (např. porušení povinnosti při správě cizího majetku) a rozhodla se obrátit na orgány činné v trestním řízení.

 

Ke stažení

Trestní oznámení


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.