Přidejte na naší transparentní nástěnku, co Vás pálí v oblasti korupce #MDBPK

Publikováno: 9. prosince 2016

Dnešní Mezinárodní den boje proti korupci si tradičně připomínáme již od roku 2003. Transparency International je nevládní organizace, která těží z celosvětové působnosti, takže i „oslavy“ tohoto dne probíhají ve všech našich národních pobočkách.

mdbpk2016

Transparentní nástěnka #MDBPK | zdroj: TI

Pro nás je to významný den, kdy si chceme připomenout jak naše společné úspěchy, čeho jsme byli schopni dosáhnout ve spolupráci s Vámi – širokou veřejností, tak i to, že korupce je stále neoddiskutovatelným problémem v České republice. Stále má dopad na každého z nás a stále se více posouvá od „obálek“ do šedých a sofistikovanějších vod různých vlivových sfér a zájmů.

Naše česká pobočka se věnuje několika zásadním aktivitám, jako bezplatnému právnímu poradenství Vám občanům nebo analytické a investigativní činnosti. Vstupujeme jako aktivní hráč do sportu, analyzujeme zbrojní a farmaceutický průmysl, odkrýváme pozadí daňových rájů, prosazujeme spravedlivou taxparentnost, lobbujeme za kvalitní legislativu.

„Globalizace kriminality, organizovaný zločin, praní peněz přes offshory, přesouvání korporátních zisků – to je velká korupce 21. století. Lze s ní bojovat jedině mezinárodně, spolupracovat v sítích, vyměňovat si informace – a to je styl práce sítě TI a jejím největším přínosem,“ dodává David Ondráčka, ředitel TI.

 

Chceme se s Vámi poradit

Naše motto je „Hlídáme veřejný zájem, hájíme efektivní a odpovědnou správu země.“ Proto chceme pátek 9. 12. 2016 věnovat právě Vám – veřejnosti a spoluobčanům, aby jste nám prostřednictvím sociálních sítí s použitím hashtagu #MDBPK nebo na e-mail zpravodaj@transparency.cz dali vědět, co Vám chybí na naší „transparentní nástěnce“, co je pro Vás zásadní téma v oblasti korupce a kam by teoreticky naše organizace měla mimo jiné upnout svou pozornost.

Nejen tento rok, ale i několik let minulých jsou rekordní z hlediska posunu České republiky v rámci „Indexu vnímání korupce“. Postavení České republiky se dramaticky zlepšilo, když na aktuálním žebříčku států poskočila z 53. na 37. místo ve světě. Je to zásluha všech občanů a je třeba ji vnímat jako úspěch Váš i celé země, nikoliv jen jednotlivých politiků, stran a institucí.

Děkujeme, že jste s námi, protože bez Vás a Vaší podpory to jednoduše nejde!

 

 

Globalizace kriminality, organizovaný zločin, praní peněz přes offshory, přesouvání korporátních zisků - to je velká korupce 21. století. Lze s ní bojovat jedině mezinárodně, spolupracovat v sítích, vyměňovat si informace - a to je styl práce sítě TI a jejím největším přínosem.

Související publikace

Související projekty

Rok místních referend

Prostřednictvím projektu ROK MÍSTNÍCH REFEREND chce TI předat široké veřejnosti soubor praktických znalostí a dovedností spojených s pořádáním místních referend. Zároveň chce občany seznámit s potencionálními riziky a překážkami, které mohou pořádání referend provázet. …

Vice o projektu

Taxparency

Co je klíčový problém ve východní Evropě? Korupce. Co je klíčový problém v západní Evropě? Daňové úniky velkých korporací. Oba problémy mají společnou příčinu – neprůhledné vlastnické a daňové struktury nadnárodních společností.

Vice o projektu

Lepší řízení rizik podvodů ve fondech EU

Implementace projektů financovaných z fondů EU projektů byla v minulosti v České republice ovlivněna počtem nesrovnalostí a podezřením na podvod nebo podvody skutečnými. S novým programovacím obdobím tak přichází požadavek na zavedení nových nástrojů pro …

Vice o projektu