Plzeňské kašny a neetické praktiky dceřiné společnosti rakouského koncernu Swietelsky

Vydáno 11. 02. 2015

V průběhu roku 2014 řešila právní poradna TI případ pí. Heydukové, jednatelky společnosti HEVI-Ing.Heyduková s.r.o., která se subdodavatelsky podílela jako tvůrkyně bronzových odlitků chrličů na realizaci zakázky Rekonstrukce náměstí Republiky v Plzni.

Plzeňské kašny - infografika 2
Infografika k případu | zdroj: TI

A právě v souvislosti s tvorbou těchto bronzových odlitků pro známou dominantu města – sochy chrličů – se klientka dostala do sporu s dceřinou společností rakouské firmy Swietelsky působící v Plzni. Neetické jednání pobočky této známé stavební společnosti spočívalo v tom, že firma Swietelsky si, jménem naší klientky, zažádala u investora – města Plzeň, o navýšení finančních prostředků z důvodu použití většího množství materiálu na bronzové opláštění soch. Naší klientce, která tyto zvýšené náklady hradila z vlastních prostředků, dodatečně obdržené prostředky od investora ve výši téměř 1 mil. Kč nikdy neuhradila s odkazem na smluvní ujednání zapovídající navýšení smluvní ceny.

Transparency International se proto s apelem na zjednání nápravy obrátila na mezinárodní centrálu společnosti Swietelsky, která však na tuto výzvu dosud nereagovala. V deníku iDnes, v plzeňské regionální příloze, o tomto případu dnes vyšel zajímavý článek.


Štítky: Mapování korupce , Hospodárnost veřejných rozpočtů

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.