Personální změny na MPSV

Publikováno: 10. března 2016

TI především upozorňuje na skutečnost, že se na pozici konalo výběrové řízení podle zákona o státní službě, které přispěje k odbornému a bezproblémovému výkonu funkce a zabránění postupům, které v minulosti TI kritizovala.

MPSV štít

Ministerstvo práce a sociálních věcí české republiky | zdroj: Česká televize

Jednání náměstka Jana Marka hodnotila TI jako problematické zejména z pohledu dodržování principů subordinace a etického kodexu MPSV. V případu se nepodařilo identifikovat žádné protizákonné jednání, ale situace rozhodně nepřispívala k řádnému fungování resortu.

Aktuálně došlo k personální změně v této funkci a od 1. března 2016 ji zastává JUDr. Jiří Vaňásek. TI především upozorňuje na skutečnost, že se na pozici konalo výběrové řízení podle zákona o státní službě, které přispěje k odbornému a bezproblémovému výkonu funkce a zabránění postupům, které v minulosti TI kritizovala.

 

TI se v roce 2014 zabývala případem nestandardních zásahů náměstka Ministerstva práce a sociálních věcí Jana Marka vůči Úřadu práce ČR a otevřeným dopisem informovala i předsedu vlády. Nyní dochází na místě náměstka k personální změně.

Související novinky