NFNZ podpoří Hlídacího psa a Transparency International

Vydáno 25. 04. 2017

Dne 11. dubna vybrala správní rada Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky vítěze grantové výzvy zaměřené na podporu medializace veřejných zakázek. O grant se přihlásilo celkem 6 projektů celorepublikového i regionálního charakteru. Nejvyšší bodové hodnocení nezávislých hodnotitelů a následně také podporu členů správní rady získaly projekty předložené Ústavem nezávislé žurnalistiky a Transparency International ČR.

nfnz_fb_Fotor

Logo Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky | zdroj: NFNŽ

Ústav nezávislé žurnalistiky, prezentující své projekty pod značkou Hlídací pes, se v rámci projektu zaměří na celkový průřez „životem“ veřejných zakázek v Česku. Upozorní na příklady, kdy oprávněně zvítězila nabídka s vyšší cenou a na následnou neoprávněnou kriminalizaci těchto případů. Cílem Hlídacího psa je vyvrátit pověry o tom, že současná úprava legislativy ohledně veřejných zakázek neumožňuje vysoutěžit nejkvalitnější nabídky.

Transparency International připravila komplexní mediální strategii, která má do veřejného prostoru dostat debatu o pozitivních i negativních případech realizace veřejných zakázek. Mimo to uspořádá školení pro novináře s cílem rozšířit povědomí o práci s alternativními informačními zdroji zIndex.cz a VerejneZakazky.cz, které již nyní přispívají ke zlepšení kontroly veřejných zakázek. Aktivní práce s výše zmíněnými zdroji byla nastavena jako jedna z podmínek udělení grantu.

Grantové kolo na podporu medializace veřejných zakázek je realizováno za finanční podpory Americké obchodní komory. Oběma grantistům byla udělena podpora ve výši 150.000,- Kč. Projekty budou realizovány od června do prosince letošního roku.


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Související zprávy

Bojujte proti korupci s námi.