Mezinárodní den boje proti korupci 2017

Vydáno 09. 12. 2017

Dnes je Mezinárodní den boje proti korupci. V Transparency International máme skromný cíl, a to právě svět bez korupce. Ta stále bohužel dopadá na každého z nás. Už ne tak “okatě” jako dříve, formou obálek a podpultových předávek hotovosti, ale v sofistikovanější podobě např. za pomoci daňových rájů, ohýbání zákonů ve prospěch vlivových skupin nebo snah o mocenské uchopení státu.

Mezinárodní den boje proti korupci | zdroj: TI

V České republice naši právníci bezplatně pomáhají stovkám klientů a oznamovatelů, kteří se na nás obracejí o radu. Řešíme desítky korupčních kauz národního, ale i lokálního charakteru. Sledujeme legislativní vývoj a připomínkujeme slabá místa v zákonech.

Díky naší systematické investigativní a analytické činnosti pomáháme šetřit miliardy z veřejných financí a rozpočtů. A upozorňujeme na nekalosti, tam kde druzí účelově mlčí nebo mlží.

Vzděláváme dlouhodobě širokou veřejnost, studenty, státní úředníky a soukromý sektor o korupci formou veřejných debat, školení a workshopů, protože vzdělávání a rozvoj je klíčem v boji proti korupci.

V tento den si také připomínáme, že mezi námi žijí opravdoví hrdinové, kteří se nebojí upozornit na nekalosti a nepravosti i za cenu nepochopení, kritiky a osobních ztrát.

V TI se snažíme těmto whistleblowerům (oznamovatelům korupce) bezplatně pomáhat a aktivně je podporovat v jejich mnohdy nelehkých případech. Pro úspěšné a efektivní právní poradenství je zásadní, aby klient začal s našimi právníky podnět řešit včas.

Bez podpory vaší a široké veřejnosti se neobejdeme. Děkujeme, že jste s námi a chcete transparentní Česko bez korupce!


Štítky: MDBPK

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.