Matěj Ruppert to platí. Podívejte se, kdo další se přiznal, že podporuje TI

Vydáno 12. 06. 2020

Transparency International (TI) spustila dárcovskou online kampaň #JÁTOPLATÍM, která představuje konkrétní podporovatele naší nevládní protikorupční organizace. Vše otevírá „skrytá kamera“ s Matějem Ruppertem.

Matěj Ruppert to platí – skrytá kamera – #játoplatím | zdroj: TI

K tomu, že si platí TI, se přiznali vedle Matěje Rupperta také Barbora Poláková, Martin Hofmann, Berenika Kohoutová, Veronika Arichteva nebo Pavel Liška. Na jejich přiznání se můžete podívat na naší webové stránce.

„TI vede s korupcí každodenní souboje na mnoha frontách. Odhalujeme závažné korupční kauzy, zákulisní lobbing, skryté oligarchické hry. Pomáháme chránit veřejné rozpočty a šetříme miliardy daňovým poplatníkům. Bezplatně také radíme našim spoluobčanům v právních otázkách a vzděláváme je, jak být odolnější vůči korupci. Na to vše potřebujete kvalitní právníky, ekonomy a analytiky. A naši dárci nám v tom pomáhají,“ říká David Ondráčka, ředitel TI.

Do kampaně se také zapojili naši podporovatelé z řad široké veřejnosti. Hospodský Pavel Jurák, lékař Petr Šuk, advokátka Petra de Brantes, včelař a malíř Jan Karpíšek či Jaroslav Petr, středoškolský učitel. Ti všichni otevřeně vyjádřili podporu našim aktivitám.

„Velmi si vážíme podpory osobností, jak ze světa kultury, tak i ze strany široké veřejnosti. Pro nás v TI je důležité vědět, že za námi stojí naši spoluobčané a nejsme v boji proti korupci sami. Za to jim patří naše velké poděkování,“ vysvětluje David Kotora, manažer fundraisingu a komunikace TI.

Limitovaná kolekce #játoplatím | fotografie: Jan Volejníček | zdroj: TI

Ke kampani #JÁTOPLATÍM vznikla také limitovaná kolekce triček, mikin, bloků a speciálních pouzder na platební karty, které jsou zabezpečené proti zneužití bezkontaktní platby. Vše je dostupné online na naší facebookové stránce.

Veškeré detaily o činnosti TI včetně našeho financování najdete transparentně zveřejněné na našem webu zde.


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.