Malý vs. velký politický marketing

Vydáno 30. 07. 2019

Jak se liší parametry kampaně celostátní strany a malého občanského aktivu? Jak moc se „trollí“ v regionech? Může marketing úplně přetřít politikovu fasádu? A kdo dělá Instagram Dominiku Ferimu? Na to vše jste se ptali na naší veřejné debatě v Českých Budějovicích 3. června 2019.

Ondřej Cakl, Lenka Chlubnová a Martin Pikous | zdroj: TI

Záměrem debaty, po které následovalo promítání našeho oblíbeného filmu Už je tady zas, bylo porovnat „velký“ a „malý“ politický marketing. Chtěli jsme konfrontovat přístup politické strany, jež operuje v celostátním měřítku a má za sebou značné úspěchy z hlediska historie, a značně silný marketingový tým, z hlediska struktury, a „malý“ marketing regionálního politického hnutí. Nebo snad není „malých“ marketingů?

O tom se přesvědčíte v našem sestřihu …

Záznam debaty Už je tady zas aneb o politickém marketingu v Českých Budějovicích | zdroj: TI

Jako diskutéry jsme proto pozvali dva hosty, kteří skvěle reprezentovali výše nastíněnou opozici: Lenku Chlubnovou a Martina Pikouse.

Lenka Chlubnová se z role community managerky a tajemnice TOP09, jež měla na starosti komunikaci s dalšími politickými stranami, podporovateli strany, postupně přeorientovala na řízení klíčových segmentů volebních kampaní. Momentálně pracuje pro agenturu PRodukujeme, má na starosti sociální sítě politických stran.

Martin Pikous je členem zastupitelstva Českých Budějovic. Podílel se na senátní kampani Jiřího Šestáka a na komunálních kampaních hnutí Občané pro Budějovice, které díky volebnímu úspěchu zformovalo na budějovické radnici vládnoucí koalici.

Oba hosté nesmírně otevřeně a zajímavě mluvili o zákulisí svých kampaní a odpovídali na neméně zajímavé dotazy z publika, které dalo přednost rozmluvě o politice před sluněním.

Dostalo se i na instagramový profil Dominika Feriho, a protože tento dotaz v sestřihu nezazní, prozradíme vám odpověď zde. Lenka Chlubnová na otázku, zda pan Feri dá na doporučení „píáristů“ a nechá si od nich spravovat profily na sociálních sítích odpověděla, že si něco takového nedovede představit.

Debata proběhla v rámci projektu Immune podpořeného Velvyslanectvím USA v Praze. Děkujeme.


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Související zprávy

Bojujte proti korupci s námi.