Lekce z protikorupční politiky v USA s D. Ondráčkou

Vydáno 27. 11. 2014

Americké centrum v Praze srdečně zve na diskuzi s Davidem Ondráčkou, ředitelem TI.

Kdy: 27.11.2014 – 18:3019:30
Kde:  Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vstup: Volný po registraci

Americké centrum představuje stipendisty Fulbrightova programu, kteří měli možnost v USA studovat a prohlubovat tak svoje odborné znalosti a dnes patří mezi špičky ve svém oboru.

David Ondráčka absolvoval politickou ekonomii na Středoevropské univerzitě v Budapešti, po předchozím studiu mezinárodních vztahů na UP v Olomouci, politologie na UK v Praze a politické filozofie na NYU v New Yorku. V roce 2013 absolvoval semestrální studijní pobyt na Columbia University s podporou Fulbrightova stipendia.

Od roku 2001 pracuje v Transparency International, od ledna 2008 na pozici ředitele, dříve působil ve veřejné správě.

Specializuje se na problematiku politické korupce, veřejných zakázek a investic a reformy veřejné správy a veřejných politik. Působí jako expert a konzultant pro mezinárodní instituce a organizace v řadě zemí od Evropy, přes Kavkaz až po Mongolsko. Přednáší související témata na českých vysokých školách (UK a MUP v Praze, MU v Brně). Mluví anglicky, francouzsky a polsky.

Velvyslanectví USA v Praze udělilo Davidovi Ondračkovi v roce 2009 Cenu Alice Garrigue Masarykové za jeho činnost v oblasti boje s korupcí.


Štítky: Školení a vzdělávací činnost

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.