Kvůli ÚOOZ a ÚOKFK píše premiérovi také šéfžalobce Zeman

Publikováno: 7. června 2016

Když se v pondělí objevila informace, že policejní prezídium chystá slučování dvou elitních policejních útvarů, vyvolala tato zpráva vzrušenou debatu.

dopis-pavel-zeman-uooz-uokfk

Dopis Pavla Zemana, který získaly Lidové noviny | zdroj: Lidové noviny

V pondělí TI připravila dopis ministru Chovancovi, premiéru Sobotkovi a policejnímu prezidentu Tuhému. Stejný proces proběhl také u nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, jehož dopis premiéru Sobotkovi získaly Lidové noviny.

„Sloučení obou útvarů povede ke snížení kvality práce, průtahům, rozmělnění odpovědnosti či dokonce k nemožnosti vyšetřovat některé složité věci. Mohu jen doufat, že uvedené následky nebudou tak fatální, aby došlo ke zmaření či podstatnému ztížení stíhání závažné organizované trestné činnosti, ať už hospodářského anebo korupčního charakteru,“ píše Pavel Zeman ve svém dopisu.

Uvedená znepokojení přetrvávají a žádná vysvětlení zatím nebyla poskytnuta.

JZL63c59b_SPHAP0616060616120_page_001

JZL63c59a_SPHAP0616060615370_page_001

 

Mám obavu, že sloučením vznikne tak velká policejní složka, že bude jen stěží efektivně říditelná. Předpokládám, že mnoho policistů, kteří doposud na daných útvarech působí, zvolí v takovém případě odchod do civilu a s sebou odnesou i cenné zkušenosti z vyšetřování závažné kriminality.

Související novinky