Kdo je skutečným vlastníkem Cokeville Assets?

Vydáno 14. 07. 2015

Rozkrytí finančních toků pramenících v Dopravním podniku hlavního města Prahy a putujících „z Prahy až na Panenské ostrovy“ obžalobou v kauze OLEO Chemical vyneslo na svět velice zajímavé a doposud opomíjené skutečnosti.

Cokeville Assets

Schéma toku peněz z DPP k Ivo Rittigovi podle vyšetřovatelů | zdroj: veřejné informace | grafika: TI

Jaké nové zajímavé skutečnosti vypluly na povrch?

  • popsané finanční toky směrem do offshorových destinací se v řadě ohledů podobají strukturám pro vyhýbání se placení daní používaným v mezinárodních kauzách LuxLeaks a SwissLeaks (viz níže Souvislosti);
  • je zřejmé, že i pro elitní žalobce je nesmírně obtížné vypátrat skutečné vlastníky firem registrované v offshorových destinacích stejně jako proč a za co se platby mezi firmami uskutečnily;
  • prostředky z veřejných podniků či veřejných rozpočtů mohou být nejen takto vyváděny, ale zároveň takto vyvedené prostředky v podobě firemních zisků nemusí být nikde daněny.

Problém vyvádění veřejných prostředků a nedanění z toho vyplývajících zisků firem je nesmírně závažný problém, který je nutné bezodkladně řešit.

Transparency International proto přišla s projektem Taxparency, v rámci kterého nabízí řešení problému anonymních vlastnických struktur firem a vyhýbání se daňovým povinnostem přesunem zisků do daňových rájů.

Více na: www.taxparency.eu a souvislosti na: Echo24.cz a Lidovky.cz

 

 


Štítky: Daňové ráje , Taxparency

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.