Expert Transparency International Ukrajina v České republice

Publikováno: 19. září 2014

Ve dnech 16. – 18. září 2014 navštívil Prahu expert Transparency International Ukrajina – p. Denys Kovryzhenko.

Vpravo expert Transparency International Ukrajina v České republice

Vpravo expert Transparency International Ukrajina v České republice | zdroj: TI

Jeho pobyt byl součástí projektu Transparentnost financování politických stran, který Transparency International Česká republika realizuje za finanční podpory Programu transformační spolupráce Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

Projekt má za cíl připravit návrh nového zákona o financování politických stran na Ukrajině a předložit jej odborné a občanské veřejnosti k posouzení.

V rámci svého pobytu měl p. Kovryzhenko možnost se podrobně seznámit s právní úpravou této problematiky v České republice, ale i s přetrvávajícími problémy jako jsou neexistence limitů na komunální a parlamentní volební kampaně, absence nezávislého kontrolního orgánu či neprůhlednost nefinančních darů.

Byly představeny i dva projekty občanské společnosti zaměřené na financování politických stran (www.politickefinance.cz) a volebních kampaní (www.transparentnivolby.cz)

Všechna jednání s odborníky z naší organizace, ale i z organizace Frank Bold a CERGE-EI získal ukrajinský expert řadu informací i doporučení pro vytvoření zcela nového zákona o financování politických stran na Ukrajině a věříme, že se Ukrajině podaří po blížících se parlamentních volbách přijmout zákon, který jim budeme moci závidět.

Projekt byl realizován z prostředků Programu transformační spolupráce Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

Transition Promotion Program - Logo

Ukrajinský expert získal řadu informací i doporučení pro vytvoření zcela nového zákona o financování politických stran na Ukrajině.

Související projekty

Transparentnost financování politických stran

Projekt realizovaný ve spolupráci Transparency International Česká republika a Transparency International Ukrajina má za cíl pomoci ukrajinské straně při přípravě nového zákona a změnách stávajících norem financování politických stran prostřednictvím sdílení zkušeností a osvědčených postupů …

Vice o projektu