Česká pobočka HBO navazuje spolupráci s Transparency International ČR

Vydáno 15. 12. 2015

HBO Europe s. r. o. se jako první televize na českém trhu rozhodla finančně podpořit boj s korupcí.

Mamon - definice

Mamon | zdroj: HBO

Své rozhodnutí pro vstup do Klubu Transparency International spojila televize tematicky se svým novým seriálem MAMON. Spolupráce bude pokračovat nejen formou výměny informací a zkušeností v oblasti prevence a potírání korupce, ale také veřejnými workshopy a debatami zaměřenými na společné téma.

Šestidílný thriller MAMON, kterým společnost HBO Europe s. r. o. pokračuje ve vlastní hrané tvorbě, se točí kolem privatizace fiktivního energetického gigantu Central Energy. Hlavním hrdinou příběhu je investigativní novinář Petr Vlček, který se kauzou zabývá.

 

 

Daniel Klička, Country Manager HBO Europe s. r. o. v České republice k tomu dodává, “Transparentnost hospodaření, jakož i boj s korupcí patří k základním hodnotám naší společnosti. I proto je nám takové spojení blízké. Tím více v tuto chvíli, kdy byl uveden Mamon. Jde o ideální přechod tématu do našeho reálného pracovního života. Jsme rádi, že můžeme být první mediální společností v Čechách, která se stává členem Klubu Transparency International a věříme, že nás ostatní budou opět následovat.”

„Oceňujeme, když firma dává svým projektům hlubší rozměr, tak jako HBO v České republice. Spojení tematické produkce a podpory tématu i v reálném světě se zdá jako ideální přístup ke společenské odpovědnosti,“ říká David Ondráčka, ředitel Transparency International Česká republika.

 

Více o HBO Europe s. r. o.

HBO - Cover

HBO Europe s. r. o.  | zdroj: HBO Europe s. r. o. 

HBO Europe s. r. o. působí na českém trhu od roku 1994. Za deset let začala vyvíjet pořady vlastní a během následující dekády se jí podařilo získat stabilní pozici na poli originální tuzemské produkce. Brand, který přináší inteligentní, podmanivé a jedinečné příběhy, posouvající hranice možného a známého, zaznamenává v českém prostředí úspěchy a vzrůstající oblibu u diváků jak v tvorbě hrané, tak i v dokumentární.

 

Více o Klubu Transparency International

Klub Transparency International

Logo Klubu TI | zdroj: TI

Klub TI l byl založen v roce 2011, jako platforma pro podporovatele a společnosti, které věří, že bojovat s korupcí má smysl. Jedná se o významný zdroj financování našich aktivit a také o morální podporu celé organizace. V současné době má Klub TI 23 firemních a přes 170 individuálních členů. Díky našim podporovatelům dokážeme zachránit miliardy korun z veřejných rozpočtů. Více informací o Klubu TI se dozvíte v našem odkaze.


Štítky: Klub TI

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.