168 hodin: Nejasné příjmy Andreje Babiše

Vydáno 30. 01. 2017

Ministr financí Andrej Babiš už třetí týden vysvětluje, kde vzal téměř 1 a půl miliardy korun na nákup dluhopisů Agrofertu. Deník Echo na začátku ledna zveřejnil článek, ve kterém viní vicepremiéra, že podle daňových přiznání mu v době nákupu chybělo téměř 150 milionů korun. V reakci na to Andrej Babiš upravil vyjádření o výši svých příjmů s odkazem na to, že do předchozích vyjádření nezapočítával nezdanitelné položky. Kauza spustila dohady o transparentnosti jeho nákupů a novináři, politici, veřejnost i neziskové organizace se dožadují jasného vysvětlení.

david-ondracka-168-hodin-babis

David Ondráčka v pořadu 168 hodin České televize | zdroj: Česká televize

Celá kauza odstartovala zveřejněním článku Lenky Zlámalové na webu Echo24 a spustila tak kolotoč prohlášení, měnících se číselných údajů a vzájemného napadání. Redakce Echo24 požádala TI o vyjádření. K tomuto tématu také hovořil David Ondráčka v Událostech, komentářích, kde se potkal právě s Lenkou Zlámalovou. Kauza se stala také předmětem reportáže pořadu 168 hodin České televize, pro který situaci komentoval rovněž ředitel TI.

„Ty verze mění a to je to, co zpochybňuje důvěryhodnost. A hlavně nedoříkává ten příběh celý a nabízí ho po částech. Ta odpověď by měla být jasná a úplná. Míč je na jeho straně, pokud tvrdí, že měl další příjmy z kapitálového trhu, tak musí doložit z jakých trhů a odkud mu přišly.“

Záznam celého pořadu si můžete pustit na webu České televize.

Celý případ bude TI nadále sledovat.


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.