Zemřela Ivana Dufková

Vydáno 03. 10. 2018

Ve věku nedožitých 55 let v neděli 30. září po krátké nemoci zemřela Ivana Dufková, pedagožka, projektová manažerka Transparency International (TI) a naše dlouholetá kolegyně.

Ivana Dufková | zdroj: TI

Ivana Dufková absolvovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy, kde získala titul PaedDr. Řadu let pracovala v resortu vnitra v oblasti profesního vzdělávání policistů a pracovníků resortu. Kromě toho dlouhodobě spolupracovala s řadou nevládních organizací v České republice i v zahraničí v oblasti lidských práv, korupce, prevence kriminality a domácího násilí.

Byla manažerkou několika mezinárodních projektů zaměřených na profesionalizaci práce policie, zejména v zemích východní Evropy, střední a jihovýchodní Asie. Byla autorkou řady učebnic a multimediálních vzdělávacích programů pro výcvik policistů.

V Transparency International Česká republika pracovala od roku 2013, kde se podílela na zahraničních projektech na Ukrajině, v Srbsku, Egyptě a dále na řadě projektů zaštítěných institucemi EU, mimo jiné v oblastech lobbingu, střetu zájmů a veřejných zakázek.

Její zkušenosti a rozhled ji řadily k největším a nejcennějším expertům organizace. Byla pro nás také respektovanou kolegyní, které nechyběl rázný smysl pro humor, ale i laskavost.

„Ivana byla za všech okolností osobitá a její práce velmi efektivní. Bude nám všem moc chybět, její zkušenosti, nadhled i smysl pro humor,“ dodává David Ondráčka, ředitel TI ČR a člen globální Správní rady TI.


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.