Zemřel Jan Vyklický

Vydáno 07. 02. 2018

Ve věku 68 let v neděli 4. února zemřel soudce Nejvyššího správního soudu, bývalý prezident Soudcovské unie a jeden ze zakladatelů české pobočky Transparency International Jan Vyklický.

Jan Vyklický | zdroj: František Vlček, MAFRA

Jan Vyklický vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, jako soudce působil od roku 1974. Nejdříve na občanskoprávních úsecích několika pražských obvodních soudů, poté jako předseda Obvodního soudu pro Prahu 10. Od roku 2011 byl dočasně přidělen k Nejvyššímu správnímu soudu, jehož soudcem se stal o dva roky později.
 
Na mezinárodním poli byl členem centrálních výborů Mezinárodní a Evropské asociace soudců, správní rady nadace Justice in the World a komise UIM/IAJ pro statusové otázky soudců a organizaci moderního soudnictví. Těmto otázkám se celý svůj profesní život také intenzivně věnoval.
 
V roce 2013 byl oceněn stříbrnou Randovou medailí za zásluhy na fungování demokratického právního státu a za reprezentaci českých právníků v zahraničí.
 
„Podle mě byl Honza soudcem, kterého si člověk přeje potkat, když už musí k soudu. Měl v sobě nakažlivý humor, moudrý nadhled a zábavnou skepsi nad tím, kam se náš svět a civilizace bezhlavě řítí. To nám všem bude moc chybět, mě velmi,“ dodává David Ondráčka, ředitel TI ČR.​

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.