Trestního oznámení ani jiných podnětů od pana Okamury se neobáváme

Vydáno 11. 07. 2013

Transparency International (TI) jednoznačně odmítá nepodložené útoky senátora Okamury na naši organizaci. Bereme je jako útok nejen na TI a všechny naše partnery a podporovatele, ale i na celý boj proti korupci v České republice. Nedůstojný a společensky nebezpečný krok senátora Okamury podobající se rétorice používané vůči TI v totalitních státech, je jasně motivován cílenou pomstou za nelichotivé vysvědčení otevřenosti financování prezidentské kampaně, které však senátor Okamura sám zapříčinil neposkytováním informací veřejnosti. 

TI pravidelně čelí podobným tvrdým atakům jednotlivců, politiků či vlivných zákulisních skupin, kterým odhalujeme jejich korupční obchody. Pohybují se od výhrůžek, přes pokusy o diskreditaci až k žalobám a trestním oznámením. TI se však v žádném případě nenechá odradit a ve své protikorupční činnosti a ve veškerých aktivitách samozřejmě pokračuje.

Trestní oznámení senátora Okamury nemá reálný základ, jde o účelový kompilát útržků informací bez souvislostí a znalosti věci, který nemůže po právní stránce obstát. Pokud se přesto na nás policie obrátí, pochopitelně všechny napadané skutečnosti jednoznačně vysvětlíme a doložíme (závěry zveřejníme na webu TI).  

David Ondráčka, ředitel TI


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.