Už je tady zas aneb o politickém marketingu

Vydáno 27. 03. 2019

Zveme vás na veřejnou debatu s následným promítáním filmu! Ve středu 27. března povedeme otevřený rozhovor o situaci, kdy se z přesvědčovacího repertoáru vytratil odkaz na fakta a zpochybnila se hranice mezi pravdivostí a lživostí informace.

Už je tady zas aneb o politickém marketingu | zdroj: TI

Záměrně zveme k jednomu stolu politické marketéry a odborníky, kteří prokázali, že znají odpovědi. Zásadním tématem budou politické kampaně, v nichž je hranice mezi přesvědčováním a manipulativní lží dennodenně napínána.

Detaily akce

Panelisté

  • Alžběta Králová, politoložka a PR konzultantka Institut politického marketingu
  • Martin Přikryl, kreativní ředitel werk.camp
  • Jenda Perla, marketingový manažer Dataweps
  • David Ondráčka, ředitel TI ČR a člen globální Správní rady TI

 

Promítání

Na debatu naváže promítání tematického filmu „Už je tady zas“ (2015).

Už je tady zas, trailer | zdroj: YouTube

O filmu

Téměř sedmdesát let po neslavném odchodu se Adolf Hitler překvapeně probouzí v dnešním Berlíně. A první bilance jeho nové situace není radostná. Válka skončila a to porážkou, jeho politická strana neexistuje a chybí mu i milovaná Eva Braunová. Hitler „své“ město sotva poznává. Berlín je plný cizinců a v Německu místo něj vládne žena, jakási Angela Merkel.

Po prvotním a zcela pochopitelném šoku, se Hitler rychle rozkoukává a navazuje kontakt s některými obyvateli dnešního Berlína. Hitler začne novou kariéru v pro něj dosud neznámém světě díky televizi. Sice nikoliv ve funkci vůdce národa, ale jako komik. A to díky tomu, že jej považují za naprosto bezchybného imitátora sebe samého. Protože své názory rozhodně nemění, jsou jeho vystoupení politicky velmi nekorektní.

Postupně se stává nejen televizní hvězdou s vlastním pořadem, jeho vystoupení na veřejnosti získávají velkou sledovanost i díky internetu. Na svých cestách po Německu se setkává s mnoha lidmi a některé z nich jeho názory na dnešní situaci nešokují. Spíše naopak. Führer začíná mít jiné ambice, než jen být zábavným kritikem. Jeho ambice byly přeci vždy mnohem vyšší…(CinemArt)

Síťujeme

Připojte se k události na Facebooku!

Poděkování za podporu

Událost se koná v rámci projektu IMMUNE podpořeného US Embassy Prague.


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.