TI žádá poskytnutí výsledků interního auditu na Ministerstvu financí ČR #DerivátyGate

Vydáno 25. 05. 2016

Transparency International reaguje na kauzu s riskantními obchody ministerstva financí a na podezření ze špatné správy státního dluhu.

MF ČR - štít

Ministerstvo financí ČR | zdroj: TI

TI dnes odeslala ministerstvu financí žádost o poskytnutí informací, ve které požaduje, aby jí ministerstvo zaslalo auditní zprávu, která odhalila pochybení při správě státního dluhu a dále TI požaduje, aby jí ministerstvo financí zaslalo i oponentní posudky a analýzy, které si nechalo k ověření výsledků auditu vypracovat.

Podle informací z médií (Neovlivní.cz, ihned.cz, DVTV) mohou jít v této věci ztráty státního rozpočtu do desítek miliard korun. Navíc se množí spekulace o tom, co motivovalo současného ministra financí k tomu, aby situaci neřešil.

„Dle mého názoru se může jednat o zásadní pochybení, které jde více za ministry financí. Jedna věc je uzavření špatných smluv a druhá pak otálení ve chvíli, kdy stát tratí miliardy. Chceme se proto podívat na obsah auditů a posudků a zjistit co nejvíce objektivních informací, aby nemusela veřejnost jen spekulovat,“ říká David Ondráčka.

 

Dokument žádosti

Žádost o poskytnutí informace – MF


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.