TI k primátorce Adrianě Krnáčové a diskuzi o výši mimořádných odměn

Vydáno 23. 02. 2015

TI s údivem sleduje aktuální diskusi ohledně výše mimořádných odměn, které byly paní Adrianě Krnáčové, bývalé ředitelce organizace Transparency International – Česká republika, o.p.s., vyplaceny za doby jejího působení ve funkci náměstkyně ministra vnitra.

Transparency International Česká republika: "Hlídáme veřejný zájem, hájíme efektivní a odpovědnou správu země."

Transparency International Česká republika: „Hlídáme veřejný zájem, hájíme efektivní a odpovědnou správu země.“ | zdroj: TI

A v této souvislosti nelze než připomenout jeden z předvolebních tweetů paní Krnáčové. Ano paní primátorko, Vašemu mottu, že Veřejná správa musí být veřejná. Veřejné nakládání s majetkem, veřejné investiční záměry, veřejné jednání rady, platy. Všechno. #volby2014“, můžeme jen přisvědčit.

Ale také platí, že nesmí zůstat jen u předvolebních proklamací a slov, a že je třeba si vždy především zamést před vlastním prahem. Pokud tvrdíte bez dalšího, že informace zveřejněné internetovým deníkem lidovky.cz ohledně výše Vám vyplacených odměn dosahujících částky 505 000,- Kč za rok 2014 nejsou správné, ačkoliv byly zveřejněny na základě oficiální informace o platech vedoucích zaměstnanců Ministerstva vnitra, nesmíte se divit, že Vaše reakce nevzbuzuje důvěru.

Twitter účet Adriany Krnáčové | zdroj: Twitter

Jediný správný postup, který se slučuje s Vašimi předvolebními proklamacemi a s hodnotovými základy, které jste si, jak všichni doufáme, s sebou odnesla z Transparency International, je skutečně pravdivé zveřejnění informací o výši těchto odměn. A to nejen v zájmu prokázání pravdivosti Vašich tvrzení v tomto konkrétním případě, ale též jako příklad hodný následování.


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.