TI ČR vyjadřuje soustrast rodině Geovany Ronaldo Calderóna

Vydáno 20. 12. 2016

Rádi bychom tímto vyjádřili hlubokou soustrast blízkým Geovany Rolando Calderóna, jenž byl zabit při atentátu provedeném na člena představenstva honduraské pobočky TI (Asociación para una Sociedad más Justa).

Transparency International Česká republika: "Hlídáme veřejný zájem, hájíme efektivní a odpovědnou správu země."

Transparency International Česká republika: „Hlídáme veřejný zájem, hájíme efektivní a odpovědnou správu země.“ | zdroj: TI

Geovany Ronaldo Calderón byl členem ochranky zajišťující bezpečnost Jorge Machada, který se podílí na úspěšné práci Komise pro rekonstrukci a očistu národní policie v Hondurasu. Výhrůžkám čelil tento orgán, aktivní v zavádění antikorupčních opatření, už od svého založení v dubnu tohoto roku, přesto ale rozjel hromadné propouštění honduraských policistů podezřelých z korupce.

K atentátu na Machadu došlo minulý čtvrtek, když byl komisař s manželkou autem eskortován domů. Machado ani jeho žena nebyli zraněni, střelci ale smrtelně zranili člena tělesné stráže Calderóna. Jeho kolega Ricardo Mauricio Chavarria je dosud v kritickém stavu v nemocnici.

Připojujeme se k výzvě adresované vládě Hondurasu, aby zajistila bezpečí aktivistům, jež sama delegovala k vyšetřování a nápravě korupčních zločinů.

Více na webových stránkách mezinárodního sekretariátu TI.


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.