Reportéři ČT: Soudní znalci Romana Janouška

Vydáno 13. 02. 2017

Roman Janoušek přesvědčil loni soud, že jeho zranění hlavy mu neumožňuje pobyt ve vězení. Tam by si měl odsedět ještě více než tři roky za těžké ublížení na zdraví v opilosti. Má ale trest ze zdravotních důvodů přerušen. Konkrétní diagnóza není známá, podléhá ochraně osobních údajů. A zatímco odsouzený pacient Janoušek je podle všech zainteresovaných velmi vážně nemocný, kdysi nejmocnější zákulisní hráč pražské politiky Janoušek se opět vrací do podnikání. Zapojil se do miliardového byznysu s nemovitostmi. Více přináší reportáž Terezy Strnadové v pořadu Reportéři ČT.

reporteri-ct-david-ondracka-janousek

David Ondráčka v pořadu Reportéři ČT | zdroj: www.ceskatelevize.cz

„Oblast soudních znalců u nás dlouhodobě příliš nefunguje právě proto, že nejsou úplně jasná pravidla, jak se znalcem stát a jak nést odpovědnost za svůj posudek. Prakticky může jít o to, že ten znalecký posudek může být buď odborně nekvalitní nebo nějak ovlivněný,“ komentuje obecný stav této profese v České republice David Ondráčka.

Celou reportáž si můžete pustit na webu České televize.

 

Roman Janoušek v kostce

Roman Janoušek, bývalý číšník, je jedním z nejznámějších polistopadových politických podnikatelů, který proslul napojením na bývalého pražského primátora Pavla Béma a ODS. Jeho jméno bylo spojováno s některými kontroverzními obchody Pražského dopravního podniku a Lesů ČR. V roce 2012 byly zveřejněny odposlechy jeho hovorů a vznikla tak mediálně známá kauza, tzv. Kolibřík a mazánek, ve stejné době pak srazil autem ženu, kvůli tomuto stanul před soudem.

 


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.