Reformátoři FIFA volají po důslednějším prošetřování finančních toků
Bojovníci za reformu FIFA žádají britskou vládu, aby důkladněji sledovala finanční toky organizace a pomohla tak při vyšetřování organizace americkým a švýcarským vyšetřovatelům. Při vystoupení před britským parlamentním výborem naléhala Deborah Unger z Transparency International na jeho členy a další dotčené orgány, aby se situaci v nejvlivnější fotbalové organizaci věnovali podrobně a zkoumali kauzu do detailu.
FIFA logo | zdroj: fifa.com
„Mohou být využity prostředky ke sledování finančních toků, které již máme. A musíme se ptát. Například – byly ve Velké Británii utraceny peníze za luxusní zboží a služby nebo majetek?“ přednesla Unger. „Je velmi náročné vyšetřovat osoby přímo, aniž bychom věděli, zda peníze protekly přes Velkou Británii. Ale můžeme se začít ptát.“
Poslanec Damian Collins, který se kampaní New Fifa Now zabývá, řekl, že platba od přípravného výboru australského šampionátu 2022 Jacku Warnerovi, zkompromitovanému bývalému předsedovi Fotbalové konfederace pro Severní a Střední Ameriku a Karibské ostrovy, byla vedena přes Velkou Británii a měla by být předmětem vyšetřování.
Zbytek článku si můžete přečíst na The Guardian.com
Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru