Ředitelství silnic a dálnic

Vydáno 26. 04. 2011

TIC dlouhodobě monitoruje činnost Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Kritizovanými jevy jsou zejména cenová politika a způsob vypisování veřejných zakázek a také způsob, kterým ŘSD přistupuje k poskytování informací veřejnosti (viz starší případ Billboardy).

Vedle toho se v průběhu roku 2009 objevila skandální kauza výkonného ředitele ŘSD p. Haly, který si nechal sponzorovat soukromou akci podnikateli usilujícími o zakázky ŘSD.

TIC vyzvala ministra dopravy, aby v této věci zasáhl a docílil nápravy, ideálně odvoláním výkonného ředitele Haly. Koncem roku zrušilo ŘSD funkci výkonného ředitele a p. Hala tak již na ŘSD nepůsobí. Jedná se o typický příklad, kdy mimoprávní řešení případu vede k úspěchu s vynaložením relativně malého úsilí.

Na základě podnětu z linky 199 se TIC věnuje problematice jednání za ŘSD, neboť se ukázalo, že generální ředitel Brunclík uděluje plné moci soukromým podnikatelům k jednání za ŘSD. TIC se v současné době snaží získat podrobnější informace související s dohodami o plné moci. Rovněž zde bude TIC usilovat o postih nebo alespoň odvolání tohoto zřejmě nekompetentního úředníka.

 


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.