Prokáže policie, kdo stojí za Amun.Re?

Vydáno 11. 12. 2013

autor: ŠJůVčera dalo Vrchní státní zastupitelství v Praze protikorupční policii pokyn k zahájení trestního řízení v kauze prodeje solárních elektráren Amun.Re firmě ČEZ. ÚOOZ pak v průběhu odpoledne zasahoval ve společnosti  ČEZ, kde si vyžádal příslušné dokumenty. V souvislosti s touto kauzou je zmiňována neadekvátní cena, kterou zaplatil ČEZ firmě Amun.Re a především nejasná majetková struktura této společnosti. V médiích je opakovaně zmiňován Ivo Rittig.

TI se kauze Amun.Re věnuje dlouhodobě a několikrát poukazovala na možné majetkové vazby Amun.Re a lobbisty Ivo Rittiga. V březnu 2013 na to upozorňoval David Ondráčka v pořadu Otázky Václava Moravce. Vzápětí přišla od Ivo Ritiga na TI žaloba na ochranu osobnosti, kterou požaduje po organizaci omluvu a 100.000 korun za údajné poškození dobrého jména. Termín prvního jednání je nařízen na březen příštího roku. TI je připravena čelit těmto útokům, které jsou nedílnou součástí její práce.

Zásah policejní jednotky pro boj s organizovaným zločinem v ČEZu jen dokazuje, že zde existuje důvodné podezření na velmi závažnou trestnou činnost. Je také velmi pravděpodobné, že dříve či později vyjde najevo, kdo je skutečným vlastníkem Amun.Re.

Více o kauze solárních elektráren Amun.Re najdete zde

 


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.