Pro monitoring firem a veřejného dění bude Transparency International využívat nástroje společnosti Imper

Vydáno 15. 12. 2015

Získávání dat o společnostech, jejich účasti ve veřejném prostoru, provázanosti s politickými zájmy, ale také monitoring celospolečenských témat. To vše spadá do agendy nevládní nezisková organizace Transparency International, jejímž posláním je mapovat stav korupce v České republice a aktivně přispívat k jejímu omezování. Pro získávání dat, práci s nimi a aktivní monitoring bude tato organizace v roce 2016 využívat nástroje společnosti Imper – konkrétně aplikace Merk a Monitora. Oznámili to zástupci obou subjektů.

imper

Logo společnosti Imper.cz | zdroj: Imper.cz

Obě aplikace poslouží především pro vyhledávání a předzpracování dat pro další interní analýzy organizace. Aplikace Merk momentálně nabízí největší ucelenou databázi firem a živnostníků
v ČR včetně doplňujících dat, jako jsou obraty, seznamy statutárních orgánů včetně ověřených kontaktů a mnoho dalších informací. V kombinaci s aplikací Monitora, která je momentálně nejvýkonnějším nástrojem pro monitoring českých médií v ČR, je pak možné v reálném čase dohledávat jejich publicitu v mediálním prostoru.

„V Transparency International věříme, že díky spolupráci se společností Imper a využití jejích nových technologií a nástrojů, jako jsou Merk a Monitora, dokážeme ve spojení s našimi analytickými a investigativními zkušenostmi efektivněji naplňovat cíle naší nevládní organizace, a to hlídat veřejný zájem a hájit efektivní a odpovědnou správu země,“ uvádí Milan Eibl, analytik Transparency International.

„Považujeme za důležité, že naše nástroje slouží k hlídání veřejného zájmu. Nároční partneři, jako je organizace Transparency International, jejichž cílem je dohledávat informace v nejširším možném kontextu, jsou pro nás cennou zpětnou vazbou na pokročilost našich produktů,“ zakončuje Tomáš Berger, CEO Imper.

 

imper

O společnosti Imper CZ

Společnost Imper CZ s.r.o. je IT společnost založená v roce 2009. Za svou krátkou historii vyvinula a spustila řadu služeb, jejichž společným jmenovatelem jsou chytrá data a další práce
s nimi. Portfolio společnosti sestává ze služeb Monitora – online nástroje pro monitoring médií podle klíčových slov; Leady – identifikace firemních návštěvníků webových prezentací; a Merk – online unikátní databáze firem a živnostníků v ČR.

Imper CZ s.r.o. se může chlubit referencemi zasahujícími do široké škály oborů. Její služby využívají společnosti jako CBRE Global Investors Czech Republic, COPY GENERAL, Komerční banka, HEWLETT-PACKARD, České radiokomunikace, H1, Grafton Recruitment, Oracle Czech, Seznam.cz, ČEZ, Transparency Inrternational a mnoho dalších.

 

Logo_Transparency_International_Česká_republika

O organizaci Transparency International

Transparency International Česká republika (TI ČR) je nevládní neziskovou organizací, jejímž posláním je mapovat stav korupce v České republice a svou činností aktivně přispívat k jejímu omezování. Více informací o nás naleznete na našem webu transparency.cz.

Jsme součástí mezinárodní sítě nevládních organizací Transparency International (TI). TI je hlavní mezinárodní nevládní organizací zaměřenou na problematiku korupce a vytváření protikorupčních programů, do nichž se snaží zapojovat občanskou společnost, podniky i vládní instituce. Byla založena v roce 1993. Prostřednictvím mezinárodního sekretariátu se sídlem v Berlíně a více než 110 národních poboček po celém světě se TI snaží na národní i celosvětové úrovni omezovat korupci. Podrobné informace a kontakty na pobočky i sekretariát naleznete na stránkách www.transparency.org.


Štítky: Mapování korupce

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.