Posíláme otevřený dopis Janu Hamáčkovi v souvislosti s jeho poradcem Tiborem Gašparem

Vydáno 14. 09. 2018

Mediálním prostorem v nedávné době proběhla zpráva týkající se českého ministra vnitra Jana Hamáčka, který letos v srpnu angažoval jako svého poradce v oblasti bezpečnosti a policie bývalého slovenského policejního prezidenta Tibora Gašpara. Ten musel na Slovensku opustit svou funkci po tlaku ze strany široké veřejnosti v souvislosti s únorovou vraždou mladého slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové.

Jan Hamáček, ministr vnitra ČR | zdroj: ČTK

V minulosti byl Tibor Gašpar také kritizován za blízké propojení s vládní stranou SMER – sociálna demokracia a kontakty na podnikatele z oblasti bezpečnostních služeb. Za jeho vedení také přetrvávala kritika v souvislosti s nevyšetřováním korupčních zločinů, mimo jiné i od slovenské pobočky Transparency International.

Proto nyní Jana Hamáčka otevřeným dopisem vyzýváme k důkladnému vysvětlení, co ho vedlo k obsazení funkce právě Tiborem Gašparem, proti jehož setrvání ve slovenském úřadě demonstrovaly desítky tisíc lidí, a proč svého poradce nevybral z řady kvalitních policistů a bezpečnostních expertů se zkušenostmi a znalostmi fungování českého i mezinárodního policejního prostředí a současně nezatížených tolika kontroverzemi.

Celé znění otevřeného dopisu je ke stažení zde.


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.