Pomáháme rozvíjet protikorupční aktivity v Egyptě

Vydáno 20. 05. 2013

Ve dnech 13. – 16. května zorganizovala TI protikorupční workshop v egyptské Káhiře, který byl součástí projektu Cesta k právu – podpora protikoručních aktivit v Egyptě, financovaném Ministerstvem zahraničních věcí ČR v rámci Programu transformační spolupráce – (TRANS)

Účastnící workshopu z řad nevládních organizací, novinářů, ale i vysokoškolských studentů zabývajících se problematikou korupce, svobodného přístupu k informacím a svobodou slova, měli možnost seznámit se s praktickými aspekty boje proti korupci v České republice, fungováním jednotlivých zákonů upravujících oblasti boje proti korupci a zjistit, jakým způsobem bude možné zkušennost České republiky využít v transformačním procesu Egypta.

Vybraní účastnící workshopu zpracují analýzy na vybraná témata týkající se legislativní úpravy jednotlivých oblastí, jakými jsou například svobodný přístup k informacícm, ochrana whistleblowerů, profesionalizace státní správy a dalších. Studijní cestou do České republiky budou mít zpracovatelé analýzy možnost ověřit si podklady pro své analýzy, které budou prezentovat na podzim tohoto roku na druhém workshopu organizovaným TI-CZ v Káhiře.


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.