Plzeňská právnická fakulta

Vydáno 26. 04. 2011

Na podzim 2009 se veřejnost dozvěděla o šokujících praktikách na právnické fakultě v Plzni. TIC zaznamenala na lince 199 masivní vlnu telefonátů požadujících řádné prošetření případu.

Kromě obecně známých a medializovaných skutečností upozornil jeden z klientů TIC na personální propojení odstoupivšího vedení právnické fakulty a Ústavu státu a práva Akademie věd a na skutečnost, že zmiňovaný ústav zneužíval své autority a vydával na objednávku soukromých společností pochybné právní posudky.

TIC se podařilo získat posudek k tzv. megazakázce na odstraňování ekologických škod, který toto podezření potvrdil. TIC proto zažádala Akademii věd o vydání dalších posudků, které mohly ovlivnit rozhodování státních orgánů nebo dokonce soudů v důležitých kauzách.

V souvislosti s plzeňskou kauzou dále TIC zajišťuje právní zastoupení předsedkyni Akreditační komise MŠMT, která o praktikách na tamní právnické fakultě otevřeně informovala veřejnost a nyní v této souvislosti čelí žalobě na ochranu osobnosti podané předsedou akademického senátu fakulty.

 

 


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.