Personální změny v Transparency International

Vydáno 01. 04. 2015

Česká pobočka mezinárodní protikorupční organizace k 1. 4. 2015 prochází významnými personálními obměnami.

Transparency International Česká republika: "Hlídáme veřejný zájem, hájíme efektivní a odpovědnou správu země."

 

Transparency International Česká republika: „Hlídáme veřejný zájem, hájíme efektivní a odpovědnou správu země.“ | zdroj: TI

Nejzásadnější změna proběhla ve vedení organizace. David Ondráčka po více než devíti letech opouští post ředitele Transparency International Česká republika. Na jeho místě ho vystřídá Vladimír Dbalý, který má dlouholeté zkušenosti s korupcí v České republice. „Celé dopoledne sněžím (během 8 dnů 10 g, to je síla) a diazepamuji. Jsem totálně DOWN UP,“ napsal si do deníčku k nové pozici V. Dbalý, nový ředitel TI.

Výraznou proměnou prochází také Právní poradna TI, kde agendu přebírá advokátní kancelář MSB Legal. „Jsem velice rád, že jsem mohl do TI přivést nové právníky, se kterými mám dlouholeté a úzké vztahy,“ říká V. Dbalý.

Fundraisingovým manažerem se stává Tomio Okamura, který dříve působil v hnutí Úsvit přímé demokracie a byl vždy velkým propagátorem naší organizace. Watchdog sekci posílí specialista na vliv USA v ČR Adam B. Bartoš. Kauzy související s Dopravním podnikem hl. města Prahy nově za TI dozorují dlouhodobý expert v této oblasti Martin Dvořák a externě z Brna jeho kolega Roman Janoušek.

První duben se tak stává novým symbolem boje proti korupci v České republice. Novým kolegům přejeme hodně štěstí v jejich usilovné práci!

Kontakt pro média: rittig@transparency.cz


Štítky: Apríl

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.