Holcim umístí jako první firma logo Transparency International na své výrobky, dá korunu z každé prodané tuny

Vydáno 31. 10. 2012

Korunou z každé prodané tuny pytlovaného cementu podpoří švýcarský výrobce cementu Holcim nevládní organizaci Transparency International ČR, která mapuje korupční prostředí v Česku. Jako první výrobce stavebních materiálů umístí logo Transparency na své produkty.

Holcim prodává ročně zhruba 60 tisíc tun, což představuje asi 2,4 milionu pytlů cementu Holcim s logem protikorupční organizace. Česká pobočka Transparency International tak může očekávat finanční podporu v řádu desítek tisíc korun ročně.

K podpoře boje proti korupci nás zavazuje firemní filozofie a Transparency International je logickým partnerem. Před obvyklou formou finančního daru jsme dali přednost příběhu s otevřeným koncem. Mezi spotřebitele našich balených cementů patří zejména menší stavitelé a firmy. A právě pro ně je boj s korupcí nejobtížnější. Pokud dají přednost naší značce, automaticky na tuto aktivitu přispějí,“ uvedl k rozhodnutí Holcimu předseda představenstva Patrick Stapfer. „Nutno říci, že z naší strany se nejedná o reklamní tah. Chceme veřejně podpořit filozofii kterou aktivně uplatňujeme. Mezi našimi zaměstnanci je nastavena nulová tolerance ke korupčnímu chování. V říjnu jsme implementovali směrnici proti úplatkářství a korupci, která je v mnoha ohledech tvrdší než zákony České republiky. Do konce roku zprovozníme interní systém pro tzv. whistleblowing, neboli hlášení nelegitimních praktik uvnitř naší společnosti. Pravidla platí pro zaměstnance ve všech více než 70ti zemích, ve kterých Holcim podniká,“ dodává Stapfer.

Holcim může být příkladem pro další firmy, nejen ve stavebním sektoru,“ říká David Ondráčka, ředitel Transparency International ČR. „V České republice je zatím výjimkou, že by firmy měly nastaveny jasná interní pravidla pro případy výskytu korupce. Vítáme i finanční přínos spolupráce. Podpora od firem a jednotlivců je klíčová pro nezávislost a kontinuitu naší práce na zlepšování společenského prostředí v České republice.

Holcim je předním světovým výrobcem cementu, kameniva a betonu. V Česku má své sídlo v cementárně Prachovice nedaleko Chrudimi.

Pro další informace kontaktujte:

Zbyněk Šeda, Holcim Czech Republic, Marketing & Communication manager, tel. 734 511 186, mail: Zbynek.Seda@holcim.com

David Ondráčka, Transparency International ČR, ředitel, tel. 605 814 786, ondracka@transparency.cz

 


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.