Miroslav Elfmark

Vydáno 26. 04. 2011

Miroslav ElfmarkMiroslav Elfmark je bývalý ředitel sekce Strukturálních fondů na Ministerstvu průmyslu a obchodu. Zde bylo podáno trestní oznámení pro přijímání úplatku. O tomto úředníkovi se dlouhodobě objevovaly informace, že jeho jednání má korupční charakter. Vzhledem k objemu finančních prostředků, o kterých rozhodoval, v řádech desítek miliard Kč, jsme doklady o jeho možné korupční trestné činnosti považovali za závažné.

Byly zmapovány a zdokumentovány finanční transakce, které TIC vyhodnotila jako korupční plnění. Jednalo se o převody financí na konto Elfmarkovy firmy, z firmy, která uspěla ve veřejné zakázce pro Czechinvest – organizaci Elfmarkovi přímo podřízenou. Sama zakázka v hodnotě 275 milionů Kč vykazovala některé indikátory zmanipulovaného zadávacího řízení.

Den po zveřejnění obsahu našeho trestního oznámení byl Miroslav Elfmark odvolán ze své funkce s okamžitou platností ministrem průmyslu Martin Kocourek.

V tomto případě policie ani nezáhájila úkony trestního řízení a případ odložila ad acta bez konzultace se státním zástupcem. Vzhledem k tomu, že jsme měli možnost se seznámit se historií Elmarkova podnikání, se sítí kontaktů a vazeb kterými disponuje i s celkem charakteristickým „rukopisem“ jeho aktivit, bude zajímavé věnovat se tomuto případu i v budoucnosti.

 


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.