Mariánské lázně

Vydáno 26. 04. 2011

Na právní poradnu TIC se obrátil jednatel soukromé společnosti, která se zúčastnila výběrového řízení na odkup pozemků ve vlastnictví města Mariánské lázně. Jednatel konkrétně poukazoval na pochybení města v rámci výběru z řad uchazečů o nabízené pozemky.

Jako důvod pro netransparentní postup města uváděl vazby vítězné společnosti na některé osoby reprezentující město. TIC si od města vyžádala veškeré podklady týkající se prodeje pozemků a zpracovala právní stanovisko, které potvrzovalo závěry klienta.

TIC s uvedenými závěry oslovila vedení města a vyzvala zastupitele k tomu, aby nepověřili starostu k podpisu chystané smlouvy o budoucí kupní smlouvě. Reakce ze strany vedení města byla negativní a k uzavření smluv mezi městem a vybraným uchazečem došlo. TIC nabídla klientovi právní zastoupení v žalobě na určení neplatnosti uzavřených smluv.

Jednalo se o typický případ strategické litigace. Cílem TIC bylo zde získat soudní rozhodnutí, které by postavilo najisto otázku, zda i smlouva o smlouvě budoucí je majetkoprávním úkonem obce dle § 39 zákona o obcích. Zastoupení poskytovalo TIC klientovi z toho důvodu, že z vlastní iniciativy by spor nezahájil.

 


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.