Krupka – 7. března 2011

Vydáno 11. 07. 2011

TIC poskytovala v Krupce právní poradenství a zastoupení kandidátům do loňských komunálních voleb, kteří u krajského a následně Ústavního soudu zpochybnili regulérnost voleb z důvodu nakupování volebních hlasů. Vzhledem k rozhodnutí Ústavního soudu, který označil kupčení s hlasy za nepřípustné a skutečnosti, že v nejbližší době bylo možné v Krupce očekávat konání opakovaných voleb, při kterých mohlo opětovně k nakupování hlasů docházet, TIC uspořádala veřejnou debatu s občany města především na toto téma.

Veřejná debata v Kulturním domě Krupka Olympia začala krátce po 18 hodině. Hned od začátku se jí účastnilo přibližně 80 občanů města, mezi nimiž bylo i několik radních. (Starosta města omluvil svou nepřítomnost návratem z předem zaplacené dovolené.) Po představení činnosti TIC a objasnění role naší organizace v záležitostech města byl prostor pro dotazy z řad publika. Většina dotazů se týkala problematiky kupčení s hlasy voličů, pozdější dotazy se však věnovaly rovněž i hospodaření města nebo cenzury radničního měsíčníku Radnice.

Pozvánka ke stažení zde. Zvací dopis městské radě Krupky zde. Nález, kterým Ústavní soud rozhodl o protiprávnosti kupčení s volebními hlasy zde.


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.