Horní Moštěnice – červen 2009

Vydáno 04. 11. 2011

S opozičním zastupitelem obce Horní Moštěnice spolupracuje TIC již od roku 2007. Poukazoval na špatné hospodaření s finančními prostředky v rámci projektu na vybudování protierozní ochrany v okolí obce.

Obec Horní Moštěnice obdržela na projekt dotaci ze státního rozpočtu, porušila ovšem při realizaci projektu rozpočtovou kázeň. Finanční úřad uložil obci povinnost odvést neoprávněně použité prostředky zpět do státního rozpočtu a zaplatit penále. Vzhledem k tomu, že starosta obce a zastupitelé o pochybeních věděli již před realizací projektu, rozhodla se TIC podat trestní oznámení na starostu obce pro podezření ze spáchání trestného činu úvěrového podvodu a porušování povinnosti při správě cizího majetku. V říjnu 2009 policie trestní oznámení odložila a TIC připravuje podání podnětu k nejvyššímu státnímu zastupitelství s žádostí o kontrolu postupu v odložené věci.

Veřejnou debatu uspořádala TIC v obci v červnu 2009 a zúčastnilo se jí cca 50 občanů včetně starosty a dalších členů zastupitelstva. Řešila se zejména odpovědnost volených orgánů obce za výkon funkce, a to jak obecně, tak ve vztahu k výše uvedeným konkrétním kauzám.


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.