H1.cz pomůže Transparency International s online komunikací. Začne novým webem.

Vydáno 07. 08. 2014

Nový web Transparency je na světě. Děkujeme H1 a MEDIA ENERGY!

H1.cz + TI = VSL

H1.cz pomůže Transparency International s online komunikací. Začne novým webem. | zdroj: H1.cz

Protikorupční organizace Transparency International  (TI) se rozhodla redesignovat své webové stránky. Vybrala si k tomu společnost H1.cz, která ji zdarma připravila veškerou projektovou dokumentaci a navrhla zkušeného webdevelopera Media Energy. Dalším úkolem agentury pak bylo zaškolení zástupců organizace v komunikaci na sociálních sítích a správu PPC kampaní.

Otevřít se ještě více veřejnosti je součástí dlouhodobé strategie Transparency International. Tomu však neodpovídaly stávající webové stránky ani komunikace na sociálních sítích. Pro lepší nastavení online komunikace si proto vybrala agenturu na výkonnostní marketing H1.cz, která stejné problémy řeší pro Home Credit, O2 nebo Generali.

Od expertů z největší české agentury dostala Transparency International nejen rozsáhlý projektový návrh nového webu, ale školení, jak tvořit a sdílet zajímavý obsah na sociálních sítích, a upozornit tak na témata, kterými se organizace dlouhodobě zabývá. Třešničkou na dortu potom byla školení na PPC kampaně, kde Transparency International využije kredit, který pravidelně neziskovkám rozdává Google.

„Nejsložitější na projektovém návrhu webu bylo odlišit Transparency International od ostatních neziskovek, které se také zaměřují na boj proti korupci. Druhým velkým úkolem bylo posunout aktivity této protikorupční organizace blíže lidem, ukázat, že se nezabývá pouze kauzami vysoké politiky, ale soustředí se i na pomoc na lokální úrovni,“ vysvětluje myšlenku za novým návrhem webu Tomáš Ledba, UX konzultant H1.cz.

H1.cz postup tvorby wireframů, zadávací dokumentace a informační architektury dokumentovala a bude publikovat na svém blogu formou případové studie a článků, kde transparentně ukáže, jak takový návrh webu detailně probíhal a později jak může redesign pomoci splnit cíle, které si Transparency International nastavila.

„Jako každá společnost, stojící před redesignem webu, jsme se „těšili“ na obrázky. S H1.cz jsme pochopili, že na obrázky hned tak nedojde. Nejprve bylo třeba vyřešit funkci, strukturu a obsah jednotlivých stránek. Brzy se ale rozběhly i grafické práce a naše nadšení z projektu rychle rostlo. Nový web splňuje vše, co jsme od něj očekávali.“ vysvětluje David Ondráčka, ředitel Transparency International.

Vývoje webového prostředí se ujala společnost Media Energy, která není nováčkem při vytváření složitějších webových projektů, a to i pro neziskové organizace.

„S radostí jsme přijali nabídku H1.cz spolupracovat na projektu pro organizaci TI, se kterou sympatizujeme. Od grafického návrhu po programování veškerých funkčních prvků jsme se snažili do projektu vkládat i vlastní invence a jsem potěšen, že se výsledek opravdu vydařil. Rádi jsme se stali součástí tak velkého a kvalitního týmu s H1.cz a TI, věříme v další úspěšnou spolupráci,“ říká Michael Minář, jednatel MEDIA ENERGY s.r.o.

„H1.cz pomáhá neziskovkám už od samotného vzniku: v minulosti třeba Člověku v tísni nebo Amnesty International. Transparency International je pro nás všechny srdeční záležitost. Tentokrát nepomáháme africkým sirotkům, ale měníme svět kolem sebe, upozorňujeme na situace, které se nás přímo dotýkají. Pomoc Transparency International není jen součástí CSR programu, ale hlavně veřejné „Ne!“ korupci,“ vysvětluje okolnosti spolupráce Pavlína Louženská, Marketing Manager H1.cz.

Kontakt:

Pavlína Louženská | Marketing Manager H1.cz

725 960 762 | pavlina.louzenska@h1.cz | www.h1.cz

Eva Ksiazczak, Transparency International

603 894 354 | ksiazczak@transparency.cztransparency.cz

Michael Minář | jednatel MEDIA ENERGY

724 877 778 | minar@mediaenergy.cz | www.mediaenergy.cz


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.