Agentura Praha 5

Vydáno 26. 04. 2011

Milan JančíkPodáno trestní oznámení na Milana Jančíka, bývalého starostu Prahy 5. Milan Jančík se stal symbolem politické korupce. Transparency International ČR vyhodnocovala všechny kauzy spojené s tímto politikem a nakonec jsme se rozhodli podrobněji zpracovat případ Agentury Praha 5, přes kterou byly vyváděny finanční prostředky za úhradu pohledávek mimo MČ Praha 5.

Přesto, že kauz spojených s tímto politikem známe mnoho, v tomto případě se důkazní situace jevila jako nejsilnější. TIC trestní oznámení podložené rozsáhlým spisem obsahujícím listinné důkazy a analýzu finančních toků. Policie případ stále šetří.

Díky mediálnímu tlaku byla ODS nucena se od tohoto politika distancovat a on sám rezignoval na pozici starosty a byl odvolán z pozice místopředsedy pražské organizace ODS. Nakonec chce vedení ODS zrušit celou stranickou organizaci do které Jančík patří. Dá se předpokládat, že v budoucnu se bude věnovat podnikání např. v nějakém developerském nebo investičním projektu.

V prosinci 2010 bylo Miroslavu Jančíkovi sděleno obvinění na základě trestního oznámení zpracovaného TIC. Toto obvinění bylo následně zrušeno státním zástupcem, znovu sděleno a následně znovu zrušeno plzeňským státním zástupcem Augustinem Hrbotickým.

Je možná na místě připomenout, že se jedná o několikátou Jančíkovu kauzu která byla zastavena v Plzni. Stejně tak se v souvislosti se státním zástupcem Hrbotickým v minulosti objevovaly informace o jeho střetu zájmů nebo o jeho napojení (stejně jako u Jančíka) na „Kindlovu“ právnickou fakultu v Plzni.

O této na Aktuálně.cz: Problém starosty Jančíka: Vymahačská agentura

Aktualizace ze dne 23.8.2011

Stanislav Beránek (TIC) versus Milan Jančík v Událostech, Komentářích na ČT.

Zveřejňujeme také právní stanovisko zpracované pro Městskou část Praha 5, který hodnotí kauzu Agentury Praha 5 z hlediska porušení právních norem. Postup bývalého starosty je zde hodnocen jako nezákonný a s možnými trestněprávními důsledky. Ke stejným závěrům dospěla i analýza TIC.

 

 


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.