TEDxPrague 2017: Krásný nový svět

Publikováno: 4. listopadu 2017

TEDx otevírá myšlení, propojuje světy. Je to nezisková iniciativa, jejímž centrem jsou “myšlenky hodné šíření” – sdílení podnětných nápadů a příběhů. TEDxPrague vznikl v roce 2009 inspirován TED a pod jeho licencí. Díky tomu jsme součástí celosvětového hnutí TEDx. Chceme dávat prostor lidem a nápadům podle trochu jiného klíče, než je obvyklé. Spíše než ukazovat světu nejlepší řečníky se snažíme pomáhat podstatným a zajímavým myšlenkám na světlo a mezi lidi.

O akci

Na TEDxPrague 2017: Krásný nový svět se podíváme do minulosti, přítomnosti i do budoucna.

 

A proč?

Protože svět se dnes mění rychleji než kdy předtím. Nové technologie prostupují naše životy a nenápadně mění naši každodennost. To, co vypadalo před třiceti lety jako vzdálená budoucnost, je dnes tady.

Avšak nástup technologií má svůj rub i líc – můžeme o jakémkoli tématu diskutovat odkudkoliv, kdykoliv a s kýmkoliv na světě, ale současně se ze soukromí stal problematický pojem, druh na vymření. Umíme měnit DNA rostlin a díky tomu zvyšovat zemědělskou produkci, ale neumíme globálně kontrolovat, kdo a jak bude s DNA manipulovat. Nabízí se nám nové pracovní příležitosti a rozvoj, ale kvůli automatizaci mizí desítky profesí a čeká nás pravděpodobně zásadní proměna společnosti.

Je možné oddělit pozitivní přínosy technologického vývoje od jejich rubu? Dokážeme jako lidstvo technologický vývoj kontrolovat nebo se stáváme jeho obětí? Jak se s rychlou změnou vyrovnat v našich osobních životech? A co bychom měli dělat jako společnost? Na všechny tyto otázky se pokusíme na letošním TEDxPrague 2017 najít odpověď – Facebook událost.

 

Lokace

Forum Karlín (Pernerova 51, Praha 8)

 

Řečníci

Jednotlivé řečníky, kteří vystoupí 4. listopadu ve Forum Karlín naleznete na webu TEDxPrague 2017: Krásný nový svět.

Jako partner v rámci side activities se také představí Transparency International. Ukážeme Vám, jak funguje naše analytika, investigativa a rozkrývání korupčních kauz, a to formou interaktivní prezentace.

 

Registrace

Registrace jsou pro naplnění kapacity uzavřeny. Blahopřejeme všem účastníkům kteří mají již svoji vstupenku a těšíme se na vás.

Co získáváte registrací na TEDxPrague 2017?

  • Na vlastní kůži zažijete atmosféru jedinečné vzdělávací konference, která propojuje myšlenky hodné šíření napříč všemi kontinenty.
  • Na dosah vám bude 15 osobností nejrůznějších profesí a jejich jedinečné pohledy na Krásný nový svět.
  • Během jednoho dne (9.30 – 18.30) do vás napumpujeme pestrou dávku nové inspirace, kterou budete mít možnost sdílet s ostatními přímo na místě.
  • Nové podněty na vás budou čekat i mimo hlavní sál Fora Karlín – těšte se na výzvy v rámci doprovodného programu.
  • Ať už rozumíte pouze česky nebo pouze anglicky, budete rozumět každé větě. K dispozici budou tlumočnická zařízení a všechna vystoupení řečníků budou překládána do anglického jazyka a naopak – žádná myšlenka vám proto neuteče.
  • Chceme, abyste se cítili báječně po všech stránkách, své chutě proto budete moci uspokojit skvělým občerstvením po celý den. Je jen na vás, co si přimícháte k inspiraci.
  • Konferencí to nekončí! Chceme vás poznat osobně, proto bude prostor povyměňovat si čerstvé myšlenky a seznámit se s řečníky na afterparty.
    Facebook událost

Těšíme se na vás na TEDxPrague 2017!

Upoutávka na akci

TEDx otevírá myšlení, propojuje světy.