Srovnávací studie prvků přímé demokracie ve visegrádských zemích a Bělorusku

  • Typ publikace: Analýza
  • Rok vydání: 2018

Pracovním podkladem pro Příručku občanské účasti na věcech veřejných je materiálová srovnávací studie. Na rozdíl od příručky jde o pracovní materiál, ale domníváme se, že stojí zato jej poskytnout veřejnosti, neboť jde o unikátní přehled rozdílů v legislativě a praxi místních referend, petičního práva a participativních rozpočtů ve visegrádských zemích a Bělorusku.

Comparative Study on Best Practices of Civic Oversight on Public Issues in V4 and Belarus

 

Vlajka Velké BritánieEnglish version

Unlike our Handbook on Civil Participation in Public Affairs, which is a which ia a unique fine-tuned guide to legal participatory decision-making tools in Belarus in comparison to Visegrad Countries, the Comparative study is rather a work-in-progress, which was a ground for a editing of the book. But since it is in English and since some parts didn’t make it to final book we decided to share it also. You’ll find there a summarization of equalities and differences in legislation and executions of public oversight in V4 vs. Belarus.

Související publikace

Související projekty

Reinforcing Direct Democracy in Belarus

Díky podpoře Visegrádského fondu můžeme zahájit systematickou spolupráci s organizacemi podporujícími veřejný zájem a demokratické principy správy země z Polska, Maďarska, Slovenska, ČR a Běloruska/Litvy.

Vice o projektu