Příručka pro účast na správě věcí veřejných pro občany Běloruska

Unikátní příručka srovnávající petiční právo a jeho využití, místní referenda a participativní rozpočty ve visegrádských zemích se zaměřením na vypíchnutí dobré praxe využitelné v Bělorusku. Za nás do ní přispěli Aneta a Adam Jarešovi a Ondřej Cakl.

Podpořil Visegrádský fond a Ministerstvo zahraničních věcí Holandska v rámci projektu Reinforcing Direct Democracy in Belarus.

 

  Vlajka Velké BritánieEnglish version

The Handbook on Civil Participation in Public Affairs for Belarus was created thanks to collaboration of experts from five countries in rather unique initiative granted by Visegrad fund and Ministry of Foreign Affairs of Netherlands. The collaboration (including field researches in Poland, Czech Republic, conference in Belarus, number of experts roundtables and hours and hours of on-line communication) started in 2016. The Handbook has its original on-line pendant at www.rebelrebel.online.

Související projekty

Reinforcing Direct Democracy in Belarus

Díky podpoře Visegrádského fondu můžeme zahájit systematickou spolupráci s organizacemi podporujícími veřejný zájem a demokratické principy správy země z Polska, Maďarska, Slovenska, ČR a Běloruska/Litvy.

Vice o projektu