Pozvánka na tiskovou konferenci: „Transparentní financování sportu“

Publikováno: 16. března 2016

Dovolujeme si Vás pozvat na tiskovou konferenci Transparency International Česká republika „Transparentní financování sportu“, která se uskuteční v úterý 22. března 2016, u příležitosti vydání studie mezinárodní sítě Transparency International „Global Corruption Report: Sport“.

Ilustrační obrázek - Sport

Ilustrační fotografie | zdroj: TI

V rámci tiskové konference budeme prezentovat korupční rizika a rizika zneužívání veřejných prostředků ve sportu. Blíže Vás seznámíme s výstupy z „Global Corruption Report: Sport“. Představíme oblasti, ve kterých TI realizuje nebo připravuje konkrétní projekty, a také zkušenosti naší organizace, příklady problematických kauz z oblasti financování sportu. Dále budou prezentována opatření MŠMT ke zvýšení transparentnosti dotací ze státního rozpočtu do sportu, opatření FAČR směřující k předcházení a odhalování sázkových podvodů a problematika transparentního nakládání s penězi ve sportu a práv hráčů.

Sport je celosvětovým fenoménem, do kterého jsou zapojeny miliardy lidí, a jehož roční tržby činí více než 145 miliard amerických dolarů. „Global Corruption Report: Sport“ je považován za nejkomplexnější analýzu korupce ve sportu. Tato publikace obsahuje více než 60 příspěvků předních odborníků v oblasti korupce a sportu z řad sportovních organizací, vlád, sponzorů, sportovců, příznivců, akademické obce a široce zastoupených protikorupčních hnutí.

 

NA TISKOVÉ KONFERENCI VYSTOUPÍ: 

  • Kateřina Valachová, Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy
  • Martin Synecký, Security a Integrity Officer FA ČR
  • Markéta Haindlová, Předsedkyně České asociace fotbalových hráčů
  • Radim Bureš, Programový ředitel TI
  • Petr Leyer, Vedoucí právní poradny TI

 

MÍSTO KONÁNÍ:

Tisková konference se uskuteční v úterý 22. března 2016 od 13:00 v Malostranské besedě | Trick Bar | 2. patro (Praha 1, Malostranské nám. 35/21, 118 00).

 

Prosíme o potvrzení Vaší účasti na e-mailové adrese press@transparency.cz.

 

Kompletní pozvánka je ke stažení zde.

Sport je celosvětovým fenoménem, do kterého jsou zapojeny miliardy lidí, a jehož roční tržby činí více než 145 miliard amerických dolarů.