Z médii

Černošice rozhodly o vině Andreje Babiše, dávají za pravdu TI

23.01.2019 Novinky a komentáře Tiskové zprávy Transparency International Z médii


Městský úřad v Černošicích již před dvěma dny na základě srpnového podnětu Transparency International (TI) rozhodl, zda premiér České republiky spáchal přestupek a je ve střetu zájmů vzhledem k ovládání médií prostřednictvím holdingu Agrofert.

Babiš by měl při jednání o evropském rozpočtu jít za dveře, říká šéf TI

05.11.2018 Novinky a komentáře Z médii


Transparency International bojuje v Česku proti korupci už dvacet let. „Strach, že by se mi mohlo něco stát, nemám,“ říká v rozhovoru pro iDNES.cz její šéf David Ondráčka. Zastává názor, že se u nás řeší buď jen prezident, nebo premiér.

‚Žába na prameni,‘ kritizuje Transparency šéfa dohledového úřadu Weise. Piráti ho vyzývají k rezignaci

23.10.2018 Novinky a komentáře Z médii


Transparency International a někteří poslanci vyzývají předsedu Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí Vojtěcha Weise k odchodu z funkce, zjistil Radiožurnál. Podle nich svou roli nezvládá a úřad, který oficiálně vznikl téměř před dvěma lety, neplní své poslání. O paralýze instituce mluvili dřív i někteří její členové. Weis kritiku odmítá.

Andrej Babiš a jeho střet zájmů tématem Otázek Václava Moravce

22.10.2018 Novinky a komentáře Z médii


Evropská komise by mohla zastavit dotace pro Českou republiku, obává se šéf Pirátů Ivan Bartoš. A to kvůli premiérovi Andreji Babišovi, který podle Transparency International (TI) a Pirátů stále ovládá holding Agrofert, který převedl do svěřenského fondu. Premiér Babiš označil TI a Piráty v pořadu Otázky Václava Moravce za udavače, kteří chtějí poškodit Českou republiku.

Pořádá firma na Hradě trhy díky sponzoringu Zemanovců? Její lidé poslali straně statisíce korun

16.10.2018 Novinky a komentáře Z médii


Firmě Astacus se před časem podařilo získat pořádání vánočních trhů za katedrálou sv. Víta na Pražském hradě, ale obchod vzbuzuje řadu otázek. Tou nejzávažnější je, zda nejde o protislužbu za poskytnutý sponzorský dar Straně práv občanů Zemanovci (SPOZ). Několik výhodných smluv totiž získal muž, jehož zaměstnanci straně spojované s prezidentem naposílali 830 tisíc korun. Klíčovou roli hrál v případu kancléř Vratislav Mynář. Kauzou se pro Reportéry ČT zabýval Vojtěch Srnka.

Univerzální vojáci sportu aneb co prozradily Peltovy SMSky

03.10.2018 Novinky a komentáře Z médii


Policie stíhá bývalého šéfa Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Miroslava Peltu a předsedu České unie sportu (ČUS) Miroslava Janstu pro machinace při rozdělování dotací pro sport. Spolu s nimi je obviněna i někdejší náměstkyně ministryně školství (MŠMT) Simona Kratochvílová a další dva lidé. Dalibor Bártka ve své reportáži pro Reportéry ČT přináší nové informace k této korupční kauze.

Z Černošic až do Bruselu

18.09.2018 Novinky a komentáře Z médii


Malá obec Černošice bude řešit velký problém. Bude rozhodovat, jestli je Andrej Babiš ve střetu zájmů, tedy stejnou otázku, kterou se budou zabývat instituce Evropské unie.

Česko může kvůli „cinklým“ opravám vracet stamiliony z EU

10.09.2018 Novinky a komentáře Z médii Transparentní veřejné zakázky


Česku reálně hrozí, že bude muset vracet Evropské unii více než 300 milionů korun – a to v souvislosti se skandálem kolem Národní kulturní památky Kuks. Policie už obvinila čtyři lidi z toho, že zakázku takzvaně „ušili na míru“ konkrétní firmě. Teď se navíc začínají ozývat hlasy, že je potřeba prověřit i další rekonstrukce významných památek.

„Zemanovu kampaň financovalo i Rusko. Babiš po volbách dominuje všemu, je Česku nebezpečný…“ říká David Ondráčka

07.09.2018 Novinky a komentáře Z médii


„Největším problémem jsou v Česku zbrojní zakázky, podepisují se miliardové kontrakty bez výběrového řízení. Málo viditelné jsou pak veřejné služby – vodárenství, tepláreství, svoz odpadků. Firmy uzavřou nevypověditelné smlouvy s městy a pak zjistíte, že voda je dražší, než by mohla být a svoz odpadků je neúměrně drahý,“ říká ředitel české národní pobočky Transparency International, český aktivista a bojovník s korupcí David Ondráčka.

Vabank o mýto

05.09.2018 Novinky a komentáře Z médii


Příběh mýtného na českých dálnicích pokračuje – hlavní postavy zůstávají téměř stejné, do děje vstupuje konsorcium firem CzechToll a SkyToll a hlavní bitva se svádí tentokrát u antimonopolního úřadu. Transparency International se kauze věnuje už od jejího počátku, v roce 2016 jsme upozorňovali na problematický dodatek, který s firmou Kapsch uzavřel tehdejší ministr dopravy Daniel Ťok. A nyní pečlivě analyzujeme probíhající spor o zakázku, které dramaticky ubíhá čas.

Adamovskou firmu, která sponzoruje Zemanovce, skrytě ovládá právník blízký Putinovi

28.08.2018 Novinky a komentáře Z médii


Strojírenský podnik Adast z jihomoravského Adamova sponzoruje Stranu práv občanů Zemanovce (SPOZ) i samotného prezidenta republiky Miloše Zemana, uvádějí Aneta Snopová a Vojtěch Srnka z pořadu Reportéři ČT. Zjistili navíc, že firmu skrytě ovládá právník Fabio Delco, který má vazby na ruského prezidenta Vladimira Putina.

David Ondráčka: Babiš nebude v politice věčně

26.08.2018 Novinky a komentáře Z médii


„Už dosáhl vrcholu, teď ho čeká jen postupný pád. Myslím, že sám tuší, že se to pomalu blíží,“ říká na adresu premiéra Andreje Babiše šéf české Transparency International David Ondráčka.

Zobrazit více

Zobrazeno 1 - 12 článek z celkových 229