Z médii

Pořádá firma na Hradě trhy díky sponzoringu Zemanovců? Její lidé poslali straně statisíce korun

16.10.2018 Novinky a komentáře Z médii


Firmě Astacus se před časem podařilo získat pořádání vánočních trhů za katedrálou sv. Víta na Pražském hradě, ale obchod vzbuzuje řadu otázek. Tou nejzávažnější je, zda nejde o protislužbu za poskytnutý sponzorský dar Straně práv občanů Zemanovci (SPOZ). Několik výhodných smluv totiž získal muž, jehož zaměstnanci straně spojované s prezidentem naposílali 830 tisíc korun. Klíčovou roli hrál v případu kancléř Vratislav Mynář. Kauzou se pro Reportéry ČT zabýval Vojtěch Srnka.

Univerzální vojáci sportu aneb co prozradily Peltovy SMSky

03.10.2018 Novinky a komentáře Z médii


Policie stíhá bývalého šéfa Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Miroslava Peltu a předsedu České unie sportu (ČUS) Miroslava Janstu pro machinace při rozdělování dotací pro sport. Spolu s nimi je obviněna i někdejší náměstkyně ministryně školství (MŠMT) Simona Kratochvílová a další dva lidé. Dalibor Bártka ve své reportáži pro Reportéry ČT přináší nové informace k této korupční kauze.

Z Černošic až do Bruselu

18.09.2018 Novinky a komentáře Z médii


Malá obec Černošice bude řešit velký problém. Bude rozhodovat, jestli je Andrej Babiš ve střetu zájmů, tedy stejnou otázku, kterou se budou zabývat instituce Evropské unie.

Česko může kvůli „cinklým“ opravám vracet stamiliony z EU

10.09.2018 Novinky a komentáře Z médii Transparentní veřejné zakázky


Česku reálně hrozí, že bude muset vracet Evropské unii více než 300 milionů korun – a to v souvislosti se skandálem kolem Národní kulturní památky Kuks. Policie už obvinila čtyři lidi z toho, že zakázku takzvaně „ušili na míru“ konkrétní firmě. Teď se navíc začínají ozývat hlasy, že je potřeba prověřit i další rekonstrukce významných památek.

„Zemanovu kampaň financovalo i Rusko. Babiš po volbách dominuje všemu, je Česku nebezpečný…“ říká David Ondráčka

07.09.2018 Novinky a komentáře Z médii


„Největším problémem jsou v Česku zbrojní zakázky, podepisují se miliardové kontrakty bez výběrového řízení. Málo viditelné jsou pak veřejné služby – vodárenství, tepláreství, svoz odpadků. Firmy uzavřou nevypověditelné smlouvy s městy a pak zjistíte, že voda je dražší, než by mohla být a svoz odpadků je neúměrně drahý,“ říká ředitel české národní pobočky Transparency International, český aktivista a bojovník s korupcí David Ondráčka.

Vabank o mýto

05.09.2018 Novinky a komentáře Z médii


Příběh mýtného na českých dálnicích pokračuje – hlavní postavy zůstávají téměř stejné, do děje vstupuje konsorcium firem CzechToll a SkyToll a hlavní bitva se svádí tentokrát u antimonopolního úřadu. Transparency International se kauze věnuje už od jejího počátku, v roce 2016 jsme upozorňovali na problematický dodatek, který s firmou Kapsch uzavřel tehdejší ministr dopravy Daniel Ťok. A nyní pečlivě analyzujeme probíhající spor o zakázku, které dramaticky ubíhá čas.

Adamovskou firmu, která sponzoruje Zemanovce, skrytě ovládá právník blízký Putinovi

28.08.2018 Novinky a komentáře Z médii


Strojírenský podnik Adast z jihomoravského Adamova sponzoruje Stranu práv občanů Zemanovce (SPOZ) i samotného prezidenta republiky Miloše Zemana, uvádějí Aneta Snopová a Vojtěch Srnka z pořadu Reportéři ČT. Zjistili navíc, že firmu skrytě ovládá právník Fabio Delco, který má vazby na ruského prezidenta Vladimira Putina.

David Ondráčka: Babiš nebude v politice věčně

26.08.2018 Novinky a komentáře Z médii


„Už dosáhl vrcholu, teď ho čeká jen postupný pád. Myslím, že sám tuší, že se to pomalu blíží,“ říká na adresu premiéra Andreje Babiše šéf české Transparency International David Ondráčka.

Babiš čerpá dotace neoprávněně, Agrofertu se zbavil jen naoko, máme vážné důkazy, tvrdí Ondráčka

15.08.2018 Novinky a komentáře Z médii


Andrej Babiš dál ovládá Agrofert a porušuje českou i evropskou legislativu, je přesvědčený ředitel Transparency International David Ondráčka.

Babiš porušuje české i evropské zákony, máme na to důkazy, tvrdí šéf Transparency

10.08.2018 Novinky a komentáře Z médii


Transparency International se domnívá, že premiér Andrej Babiš i nadále ovládá holding Agrofert a vlastnictvím médií porušuje zákon. Organizace proto podala podnět kvůli podezření ze střetu zájmů. Zabývat se jím bude Městský úřad v Černošicích. Premiér Babiš podezření označil za nesmyslná a připomněl, že své firmy převedl do svěřenského fondu, jak mu ukládá zákon.

David Ondráčka: Babiše se nebojím. Pracujeme na kauze, která může znamenat jeho politický konec

07.08.2018 Novinky a komentáře Z médii


Česká pobočka Transparency International (TI) je v otevřeném střetu s premiérem a šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem.

Šéf TI: Vyvoláme přezkum dotací pro Agrofert

17.07.2018 Novinky a komentáře Z médii


Převedením podniků do svěřenského fondu český premiér podle šéfa protikorupční organizace TI Davida Ondračky svůj střet zájmů nevyřešil. “Bylo to jen na oko.” Ondračka věří, že ho k tomu donutí nová pravidla, která přijal Evropský parlament. I bez nich ale TI hodlá během léta podat podnět, aby Brusel dotace pro Agrofert prozkoumal.

Zobrazit více

Zobrazeno 1 - 12 článek z celkových 225