Úspěchy

TI pomáhala odhalovat politické kořeny kauzy ROP Severozápad již v roce 2012

20.12.2016 Novinky a komentáře Transparency International Úspěchy


Datovala se polovina roku 2012 a na hluboké politické pozadí rozdělování dotací z ROP Severozápad jako jeden z mála upozorňoval bývalý ředitel Odboru řízení programu Leo Steiner. Ve spolupráci s TI podal trestní oznámení proti členům Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad.

Anti-Corruption Award 2016 – Brazilští vyšetřovatelé

09.12.2016 Novinky a komentáře Transparency International Úspěchy Zpravodajství


Mezinárodní sekretariát Transparency International v Berlíně každoročně vyhlašuje cenu Anti-Corruption Award. Vítězem pro rok 2016 se stali brazilští vyšetřovatelé z „Força-Tarefa Lava Jato“ („Jednotka mytí aut“). “Operação Lava Jato“ („Operace mytí aut“) byla původně koncipována jako vyšetřování praní špinavých peněz na lokální úrovni. Rychle se ale rozrostla do jedné z největších kauz a začala rozkrývat korupční sítě v nejvyšších patrech brazilské politiky i podnikatelské sféry.

Vrchní soud v Praze zamítl odvolání Ivo Rittiga. TI se omlouvat nemusí

25.10.2016 Novinky a komentáře Úspěchy


Dnes se Vrchní soud v Praze věnoval žalobě „lobbisty“ na českou protikorupční organizaci Transparency International (TI).

TI a boj proti daňovému Eldorádu v Česku

28.04.2016 Novinky a komentáře Transparency International Úspěchy


Naše dlouholetá snaha o změnu zažité image a reality Česka jako kasina Evropy uspěla a přispěli jsme k přijetí nových pravidel pro hazard. Vše začalo před několika lety naší podporou sdružení Brnění a Občané proti hazardu, kterým se TI snaží již několik let pomáhat, komunikací se všemi ministry financí, spoluprací se samosprávami. Na cestě k efektivní regulaci hazardu se odehrálo několik zásadních kroků, které nás přivedly až k přijetí loterijního zákona sněmovnou v dubnu 2016. Nový zákon tak již v příštím roce nahradí loterijní zákon z roku 1990, který je nefunkční a nepředstavuje moderní regulační rámec.

Mezinárodní genderová konference: Neúplatné ženy?

07.03.2016 Akce a pozvání Infografika, audio a video Novinky a komentáře Transparency International Úspěchy Zpravodajství


Dne 23. 2. 2016 se konala konference k projektu Neúplatné ženy? Genderová dimenze korupce, která upozornila na možný kontext mezi korupcí a genderem.

Nejvyšší soud potvrdil, že TI se manažerům DPP nemusí omlouvat

29.02.2016 Novinky a komentáře Transparency International Úspěchy Zpravodajství


Martin Dvořák a Ivo Štika žalovali TI za výroky uvedené v reportáži Kauza předražené jízdenky II.

Evropský parlament odhlasoval NE daňovým rájům

18.12.2015 Novinky a komentáře Transparency International Úspěchy Zpravodajství


Ve středu 16. prosince odhlasoval Evropský parlament drtivou většinou dlouho očekávanou rezoluci proti vyvádění prostředků firmami do daňových rájů.

Allianz pojišťovna zahajuje spolupráci s Transparency International ČR

18.12.2015 Novinky a komentáře Tiskové zprávy Úspěchy


Allianz pojišťovna, a. s., je nyní součástí platformy pro podporovatele a společnosti, které věří, že bojovat s korupcí má smysl. Stala se členem Patron Klubu Transparency International, který se tak nyní rozšířil o svého 25. firemního člena. Datem zpečetění užší spolupráce obou společností se stal 9. prosinec, Mezinárodní den boje proti korupci. V prostorách pražského sídla třetí největší české pojišťovny se při této příležitosti konaly tematické semináře.

Česká pobočka HBO navazuje spolupráci s Transparency International ČR

15.12.2015 Novinky a komentáře Tiskové zprávy Transparency International Úspěchy


HBO Europe s. r. o. se jako první televize na českém trhu rozhodla finančně podpořit boj s korupcí.

Protikorupční rok 2015?

09.12.2015 Analýzy Doporučení Infografika, audio a video Novinky a komentáře Tiskové zprávy Transparency International Úspěchy Z médii Zpravodajství


V rámci Mezinárodního dne boje proti korupci, který připadá na dnešní den, Transparency International – Česká republika, o. p. s. přináší shrnutí a hodnocení toho nejpodstatnějšího, co se za uplynulý rok 2015 na tomto poli odehrálo.

Pražští zastupitelé výrazně omezili hazard v Praze, herny končí úplně

27.11.2015 Novinky a komentáře Transparency International Úspěchy Z médii


Z Prahy zmizí všechny herny. Umožní to novela vyhlášky o hazardu, kterou dnes schválili zastupitelé hlavního města. V provozu tak v metropoli zůstane jen 101 podniků, které budou označené jako kasina.

Byl schválen zákon o registru smluv

25.11.2015 Novinky a komentáře Transparency International Úspěchy Zpravodajství


TI vítá včerejší přijetí zákona o registru smluv v poslanecké podobě. Více než rok trvající jednání vedla k přijatelnému kompromisu, který nedopustil, aby se z takto v mnoha aspektech důležitého zákona stal pouze nefunkční paskvil.

Zobrazit více

Zobrazeno 1 - 12 článek z celkových 29