Tiskové zprávy

Kvůli premiérovi jsou pod tlakem i zadavatelé veřejných zakázek a poskytovatelé dotací, mohou porušovat zákon

05.02.2019 Novinky a komentáře Tiskové zprávy


Nedávné rozhodnutí Městského úřadu v Černošicích v otázce českého střetu zájmů premiéra Andreje Babiše ve vztahu k ovládání médií může mít značný dopad na rozdělování veřejných prostředků formou veřejných zakázek či národních dotací.

Česká republika v aktuálním Indexu vnímání korupce mírně stoupla. Na průměr EU však stále ztrácíme, říká Transparency International

29.01.2019 Infografika, audio a video Novinky a komentáře Tiskové zprávy Transparency International


Mezinárodní sekretariát Transparency International (TI) dnes zveřejnil Index vnímání korupce za rok 2018 (Corruption Perceptions Index – CPI). Česká republika potvrdila mírně rostoucí trend, kdy si stejně jako loni polepšila o 2 body na celkových 59 bodů ze 100 možných (ze 42. místa na 38. příčku, o kterou se dělí s Kyprem a Litvou). Na průměr Evropské unie (65 bodů) stále ztrácíme šest bodů.

Černošice rozhodly o vině Andreje Babiše, dávají za pravdu TI

23.01.2019 Novinky a komentáře Tiskové zprávy Transparency International Z médii


Městský úřad v Černošicích již před dvěma dny na základě srpnového podnětu Transparency International (TI) rozhodl, zda premiér České republiky spáchal přestupek a je ve střetu zájmů vzhledem k ovládání médií prostřednictvím holdingu Agrofert.

Dopis Evropské komise potvrzuje, že na základě podnětu TI byla zahájena auditní šetření střetu zájmů Andreje Babiše

10.01.2019 Novinky a komentáře Tiskové zprávy Transparency International


Evropská komise (EK) zaslala oficiální odpověď Transparency International ČR (TI) týkající se evropského podnětu na střet zájmů Andreje Babiše. V dopise Komise informuje, že na základě zjištění uvedených v podnětu zahájila detailní prošetřování premiérova střetu zájmů a dále řeší otázku přidělovaní, resp. pozastavení evropských dotací holdingu Agrofert.

Transparency International podává podnět týkající se střetu zájmů Ivo Valenty

17.12.2018 Novinky a komentáře Tiskové zprávy Transparency International


Transparency International Česká republika (TI) dnes podává podnět na možné porušení zákona o střetu zájmů ze strany senátora Ivo Valenty (Senátorský klub ODS) v souvislosti s ovládáním společnosti Brno TV s.r.o. Oznámením o podezření ze spáchání přestupku se bude zabývat Magistrát města Zlína.

Evropská komise zastavuje dotace, dává za pravdu Transparency International

13.12.2018 Novinky a komentáře Tiskové zprávy Transparency International


Eurokomisař Günther Oettinger oznámil na středečním plénu Evropského parlamentu ve Štrasburku, že dokud nebude situace ohledně ČR vyjasněná, Evropská komise nemá v úmyslu vyplácet dotčeným subjektům žádné dotace. Reagoval tak na nové finanční nařízení EU platné od 2. srpna 2018.

Přes 600 lidí v MeetFactory společně oslavilo narozeniny Transparency International

06.12.2018 Akce a pozvání Novinky a komentáře Tiskové zprávy


V pondělí 3. prosince vystoupili v MeetFactory na narozeninovém koncertě k 20 letům Transparency International Česká republika David Koller, Barbora Poláková, Vladimir 518, Mucha a DJ Mardoša.

Stanovisko TI ČR k materiálu Ministerstva spravedlnosti ke střetu zájmů

03.12.2018 Novinky a komentáře Tiskové zprávy


Vláda ČR dnes projednávala materiál z dílny Ministerstva spravedlnosti ČR zabývající se střetem zájmů z pohledu národní legislativy. Tento materiál přímo souvisí s aktuálním vývojem ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše, na který jsme upozornili již v červnu tohoto roku.

Andrej Babiš je ve střetu zájmu, citují evropská média z interní zprávy Evropské komise, která dává za pravdu Transparency

01.12.2018 Novinky a komentáře Tiskové zprávy Transparency International


Evropská média dnes v noci přinesla závažnou zprávu týkající se Andreje Babiše, premiéra České republiky, v souvislosti s jeho střetem zájmů.

Transparency slaví 20 let a představuje své nejzásadnější kauzy

28.11.2018 Novinky a komentáře Tiskové zprávy


V posledních dnech bylo možné na sociálních sítích zaznamenat zmínky o záhadném růžovém předmětu, který se objevil na Staroměstském náměstí v Praze. Jde o růžový patník, pomyslný symbol vyčůranosti, který si česká pobočka Transparency International zvolila jako hlavní motiv komunikační kampaně k oslavám 20 let svého působení v České republice.

Evropská komise pokračuje ve vyšetřování střetu zájmů Andreje Babiše

25.10.2018 Novinky a komentáře Tiskové zprávy


Náš podnět, který jsme na sklonku léta zaslali do Evropské unie (EU), padl na úrodnou půdu. Irský eurokomisař Paul Hogan v průběhu dnešního jednání Evropského parlamentu ve Štrasburku potvrdil vyšetřování českého premiéra Andreje Babiše a jeho možného střetu zájmů ve spojitosti s holdingem Agrofert a čerpáním evropských dotací.

TI varuje: „Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí neplní svou funkci“

19.10.2018 Novinky a komentáře Tiskové zprávy


Roky jsme se zasazovali o regulaci financování politických stran a monitoring předvolebních kampaní. V roce 2017 taková regulace začala fungovat a byl ustanoven kontrolní Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí (ÚDHPSH).

Zobrazit více

Zobrazeno 1 - 12 článek z celkových 149