Tiskové zprávy

Přes 600 lidí v MeetFactory společně oslavilo narozeniny Transparency International

06.12.2018 Akce a pozvání Novinky a komentáře Tiskové zprávy


V pondělí 3. prosince vystoupili v MeetFactory na narozeninovém koncertě k 20 letům Transparency International Česká republika David Koller, Barbora Poláková, Vladimir 518, Mucha a DJ Mardoša.

Stanovisko TI ČR k materiálu Ministerstva spravedlnosti ke střetu zájmů

03.12.2018 Novinky a komentáře Tiskové zprávy


Vláda ČR dnes projednávala materiál z dílny Ministerstva spravedlnosti ČR zabývající se střetem zájmů z pohledu národní legislativy. Tento materiál přímo souvisí s aktuálním vývojem ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše, na který jsme upozornili již v červnu tohoto roku.

Andrej Babiš je ve střetu zájmu, citují evropská média z interní zprávy Evropské komise, která dává za pravdu Transparency

01.12.2018 Novinky a komentáře Tiskové zprávy Transparency International


Evropská média dnes v noci přinesla závažnou zprávu týkající se Andreje Babiše, premiéra České republiky, v souvislosti s jeho střetem zájmů.

Transparency slaví 20 let a představuje své nejzásadnější kauzy

28.11.2018 Novinky a komentáře Tiskové zprávy


V posledních dnech bylo možné na sociálních sítích zaznamenat zmínky o záhadném růžovém předmětu, který se objevil na Staroměstském náměstí v Praze. Jde o růžový patník, pomyslný symbol vyčůranosti, který si česká pobočka Transparency International zvolila jako hlavní motiv komunikační kampaně k oslavám 20 let svého působení v České republice.

Evropská komise pokračuje ve vyšetřování střetu zájmů Andreje Babiše

25.10.2018 Novinky a komentáře Tiskové zprávy


Náš podnět, který jsme na sklonku léta zaslali do Evropské unie (EU), padl na úrodnou půdu. Irský eurokomisař Paul Hogan v průběhu dnešního jednání Evropského parlamentu ve Štrasburku potvrdil vyšetřování českého premiéra Andreje Babiše a jeho možného střetu zájmů ve spojitosti s holdingem Agrofert a čerpáním evropských dotací.

TI varuje: „Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí neplní svou funkci“

19.10.2018 Novinky a komentáře Tiskové zprávy


Roky jsme se zasazovali o regulaci financování politických stran a monitoring předvolebních kampaní. V roce 2017 taková regulace začala fungovat a byl ustanoven kontrolní Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí (ÚDHPSH).

Politické kampaně na Facebooku se zostřují – v dobrém i špatném smyslu

17.10.2018 Novinky a komentáře Tiskové zprávy


Společnost Facebook začátkem letošního roku výrazně omezila možnost získávat data o chování profilů ve své síti. Přesto Transparency International ČR (TI ČR) zařazuje sledování facebookových profilů politických subjektů do svého hodnocení transparentnosti kampaní. Zatímco sledování dopadu placených postů nám napovědělo, že on-line marketéři svůj nástroj ovládají lépe než dříve, zachycený trolling svědčí o přesunu od marketingu ke strategii cílené sabotáže.

TI zasílá otevřený dopis ministru zemědělství Miroslavu Tomanovi v souvislosti se zadáním analýzy o střetu zájmů

15.10.2018 Novinky a komentáře Tiskové zprávy


Nedávno proběhla českými médii zpráva o vzniku právní analýzy nového nařízení Evropské unie, jejíž zpracování zadal ministr zemědělství Miroslav Toman. Analýza se týká střetu zájmů politiků napojených na firmy čerpající evropské dotace. Ministrův zájem o nové nařízení souvisí s faktem, že společnost jeho příbuzných, podnikajících mj. v oblasti zemědělství, právě evropské dotace čerpá. 

Oživení a TI podají další podnět pro přezkum výběru dopravce v České Lípě

11.10.2018 Novinky a komentáře Tiskové zprávy


Od října 2017 v Oživení a Transparency International ČR (TI) aktivně sledujeme dění v České Lípě v souvislosti s plánovaným řešením pro zajištění provozu městské autobusové dopravy od roku 2019. V pátek v den voleb 5. října 2018 radní na poslední chvíli schválili podepsání smlouvy na 10 let se stávajícím dopravcem.

Transparency International Česká republika jedná v případě obchodních zájmů Andreje Babiše nezávisle a objektivně

08.10.2018 Novinky a komentáře Tiskové zprávy Transparency International


V reakci na vyjádření premiéra Andreje Babiše na tiskové konferenci ve čtvrtek 4. října 2018 prohlašuje výkonná ředitelka sekretariátu globální organizace Transparency International, že Transparency International Česká republika (TI ČR) jedná v souladu se základními hodnotami a cíli celé organizace.

Střet regulovaného a neregulovaného živlu: podzimní předvolební kampaně 2018

26.09.2018 Novinky a komentáře Tiskové zprávy


Transparency International Česká republika (TI ČR) hodnotila podzimní předvolební kampaně do magistrátů Prahy, Brna a Ostravy a 135 senátních kandidátů. Detailní hodnocení zveřejňujeme na webu www.transparentnivolby.cz (data jsou aktuální k 20. září 2018, kdy byl ukončen jejich sběr).

Transparency International podává druhý podnět týkající se střetu zájmů Andreje Babiše a evropských dotací pro Agrofert

19.09.2018 Novinky a komentáře Tiskové zprávy Transparency International


Transparency International Česká republika (TI ČR) odeslala Evropské komisi podnět kvůli podezření na střet zájmů předsedy vlády České republiky Andreje Babiše s ohledem na jeho hospodářský zájem ve vztahu ke koncernu AGROFERT. Podnět i otevřený dopis je adresován Generálnímu ředitelství Evropské komise pro regionální politiku (DG Regio) a Generálnímu ředitelství pro zemědělství (DG Agriculture). Informaci o jejich zaslání TI ČR také sdílí se zahraničními médii.

Zobrazit více

Zobrazeno 1 - 12 článek z celkových 143